Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zabytkowe tramwaje i autobusy znów wyjadą na krakowskie ulice

W niedzielę inauguracja Krakowskiej Linii Muzealnej. Do 19 września w każdą niedzielę i święta przez Kraków będą kursować zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. Tramwaje będą jeździć na trasie Dajwór-Cichy Kącik, zatrzymując się między innymi na ulicy Krakowskiej, świętej Gertrudy, Franciszkańskiej i Piłsudskiego oraz na alei 3 Maja. Pierwszy kurs zaplanowano w niedzielę tuż przed godziną 11. Autobusy będą natomiast jeździć z Kombinatu pod stadion Cracovii:

fot: Pixabay

Będzie się można łatwo przesiąść z zabytkowego tramwaju do zabytkowego autobusu - podkreśla Marek Gancarczyk rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.
Jak dodaje - decydując się na przejazd wybraną linią muzealną należy pamiętać o obowiązku posiadania biletu uprawniającego nas do podróży.

W niedzielę od 10:53 tramwaje będą kursować między przystankami Dajwór i Cichy Kącik, a autobusy od około 10 będą pokonywać trasę Kombinat-Cracovia Stadion.
Źródło:
Radio Kraków

Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię