Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wystawa "Śladami Jezusa" w Centrum Jana Pawła II w Krakowie

W Centrum Jana Pawła II w Krakowie otworzono dziś wystawę "Śladami Jezusa". To multimedialna ekspozycja łącząca edukację z ewangelizacją. Widzowie przenoszą się do Jerozolimy z I wieku, by poznać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu. Narratorem jest Piotr Fronczewski, którego głos prowadzi przez kolejne zdarzenia.

Fot. materiały prasowe

"Wyobraźmy sobie, że znajdujemy się w środku filmu i to jest odcinek serialu, trwa 45 minut. Bohaterem tego odcinka jest Jezus Chrystus. Forma wyrazu jest taka, że przeżywamy to, nie czujemy, że musimy coś śledzić, czytać, podążać, tylko przeżywamy, bo mamy zapachy. Nagle się uruchamiają nasze najstarsze zmysły, jakie mamy jako człowiek. Mamy muzykę, mamy głos narratora, który nas prowadzi i mamy wreszcie całą sferę obiektów, artefaktów"- wyjaśniał Krzysztof Noworyta, autor wystawy.

Ekspozycję "Śladami Jezusa" na Białych Morzach będzie można oglądać przez 5 lat. Można ją odwiedzać codziennie w wyznaczonych godzinach.
Autor:
Magdalena Zbylut-Wiśniewska

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię