Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W piątek kolejny protest ws. budowy tramwaju do Mistrzejowic. „Stop wycince drzew”

  • Paulina Guzowska
  • date_range Czwartek, 2023.06.01 15:42 ( Edytowany Piątek, 2023.06.02 08:47 )
Już w piątek o godzinie 17 przy ulicy Młyńskiej odbędzie się kolejny protest związany z planowaną wycinką drzew pod budowę linii tramwajowej w Mistrzejowicach. Manifestacji towarzyszyć będzie hasło „Stop wycince drzew”. Osoby protestujące chcą wyrazić swój sprzeciw wobec zaistniałej sytuacji oraz to, że nie popierają rozwiązań sugerowanych przez magistrat. Postulują, by ponownie przyjrzeć się projektowi.

Olivier Duśko i Eliot Tadka

Mówi Marcin Borek

Będziemy się starać przeprowadzić ten protest tak, żeby ludzi informować, że ta sprawa jest słuszna, żebyśmy mieli też poparcie społeczne, że walczymy w słusznej sprawie, że ta wycinka jest przesadzona, że jest zbyt gigantyczna, żeby do niej dopuścić, że wszyscy powinniśmy walczyć o te drzewa, które urzędnicy planują i wykonawca tej linii tramwajowej planuje wyciąć. - mówił Marcin Borek, radny dzielnicy III Prądnik Czerwony organizator protestu.

Jak zapewnia aktywista protest nie spowoduje utrudnień w ruchu drogowym.

Autor:
Paulina Guzowska

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię