- A
- A
- A
Dzwon Miłosierdzia został dziś poświęcony. Jego bicie przywita papieża Franciszka
Podczas Niedzieli Miłosierdzia Bożego w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach poświęcony został Dzwon Miłosierdzia. Jego bicie ma powitać w lipcu papieża Franciszka w Campusie Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką. Ważący pół tony dzwon został odlany w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Jest ozdobiony symbolem Światowych Dni Młodzieży oraz herbami papieża Franciszka, kardynała Stanisława Dziwisza i Jana Pawła II.Podczas Święta Miłosierdzia Bożego dzwon poświęcił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Późnym popołudniem dzwon zostanie zawieszony w Campusie Misericordiae.
W sanktuarium w Łagiewnikach będą w niedzielę także wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, którzy w Niedzielę Palmową byli w Watykanie. "Wyjeżdżaliśmy jako przedstawiciele różnych wolontariatów, a wróciliśmy jako wspólnota, zgrany zespół, który będzie ze sobą współpracować w przyszłości, być może przy nowych projektach" – mówił wolontariusz długoterminowy Komitetu Organizacyjnego ŚDM Mateusz Mleczko.
Młodzi wręczą obecnym na uroczystości przedstawicielom władz państwowych i kościelnych gałązki oliwne poświęcone przez papieża Franciszka. Gałązki otrzymają także wierni.
Tematem przewodnim lipcowych Światowych Dni Młodzieży są zaczerpnięte z Ewangelii słowa: "Błogosławieni Miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". "Temat ŚDM jest w jakiś sposób diagnozą współczesności i zaproszeniem młodych ludzi, by używając konkretnego klucza spojrzeli na swoje życie i wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, ale także do zastanowienia się, co chce im powiedzieć miejsce, do którego przyjeżdżają" - mówiła rzeczniczka prasowa Komitetu Organizacyjnego ŚDM Dorota Abdelmoula.
Dodała, że Kraków jest nie tylko światową stolicą kultu Miłosierdzia Bożego, ale także miastem jego orędowników – św. Faustyny i św. Jana Paweł, zaś Światowe Dni Młodzieży zbiegają się z jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia.
W lipcu uczestnicy ŚDM będą w zorganizowanych grupach pielgrzymować z Sanktuarium św. Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Szacuje się, że miejsca te odwiedzi między 26 a 29 lipca ok. 300 tys. młodych ludzi. "W trakcie pielgrzymki przewidziane jest oddanie czci relikwiom św. Jana Pawła II oraz relikwiom św. siostry Faustyny" - mówił koordynator ds. ŚDM na terenie obu sanktuariów ks. Aleksander Wójtowicz. W sanktuarium Bożego Miłosierdzia młodzi przejdą przez usytuowaną tam Bramę Miłosierdzia, będą też w kilku językach odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Zgodnie z programem wizyty papieża Franciszka 30 lipca Ojciec Św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II wyspowiada pięć młodych osób: w języku włoskim, hiszpańskim i francuskim.
(PAP/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
08:53
Sezon rozliczeń PIT to raj dla cyberprzestępców. Jak nie dać się nabrać?
-
08:15
Aleksandra Owca (Razem): Zmiana po referendum w Krakowie raczej nie będzie zmianą na lepsze
-
08:02
Adam Małysz nie będzie się ubiegał o reelekcję w wyborach szefa PZN
-
07:38
Wandale niszczą Łabową. Straty w parku i na przystankach
-
07:14
Uwaga w Tatrach! Wiatr do 100 km/h i możliwe pogorszenie sytuacji lawinowej
-
06:55
Nowe życie baszty w Czchowie. Będzie wyższa i bardziej atrakcyjna
-
06:33
Światełko w tunelu dla Kopca Wandy. Pieniądze na ratunek coraz bliżej
-
06:11
Czwartek z przejaśnieniami w Małopolsce, noc będzie zimna. Lokalnie możliwe opady
-
21:49
„Czarodziejska kobieta i inne opowieści” w Bunkrze Sztuki
-
21:16
Dorota Masłowska i Si On w Bunkrze Sztuki
-
20:45
Rozpoczyna się rozbudowa Sądeckiego Hospicjum. Będzie więcej miejsc dla chorych
-
19:49
Drogi remont drogi. Wierzchosławice muszą zapłacić duże odszkodowanie
-
18:35
Potrzeba 795 mln zł na budowę kampusu Akademii Muzycznej. Kraków prosi o wsparcie premiera i Sejm
-
18:09
Spór o przyszłość Rybitw. Ekspert: "przedsiębiorcy żyją w permanentnej niepewności"
-
17:47
Podwyżka w krakowskiej izbie wytrzeźwień. Polacy płacą niechętnie, cudzoziemcy za to od razu
-
17:08
Dzik jest dziki, ale boi się hałasu. W Wieliczce pójdą w ruch pistolety hukowe
-
16:52
Wieczysta Kraków rozstaje się z Zondacrypto
-
16:46
Jazz bez kompromisów w Radiu Kraków. Koncert Marceliny Gawron i Dominika Wani
-
16:28
Z czego Kraków sfinansuje referendum? Urzędnicy już to wiedzą
-
10:45
Kraków dr Moniki Widzickiej - odc. II - Tramwaj, dorożka i zgiełk
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze