Najważniejsza informacja jest taka, że restauracja Stylowa nie przestanie istnieć. Lokal jest na razie zamknięty, gdyż w środku trwa remont - pierwsza nowohucka restauracja zmienia swe oblicze. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzony także remont elewacji. Jak zapewnił reportera Radia Kraków, radny dzielnicy Edward Porębski, urzędnicy robią wszystko, by wyremontowany lokal został otwarty już w przyszłym tygodniu. Właścicielki restauracji czekają jeszcze na zezwolenie na sprzedaż alkoholu. 

"Chcę wszystkich uspokoić. Staramy się odnowić Stylową. W tym roku obchodzimy 60-lecie istnienia. Słyszymy głosy mieszkańców Nowej Huty i Krakowa, że oni chcą by nasza restauracja istniała. Jest nam bardzo miło. Chciałybyśmy by doszło do ugody między nami a wspólnotą mieszkaniową. Będziemy się starać nie zakłócać ciszy nocnej. Wiadomo że nie wszyscy chcą siedzieć tylko przy kawie i herbacie. Zezwolenie na alkohol jest potrzebne" - tłumaczy w rozmowie z Radiem Kraków Leona Michałek, współwłaścicielka restauracji Stylowa.  

Restauracja "Stylowa" działa nieprzerwanie od 1956 roku i reklamuje się jako miejsce, które przenosi swych gości w czasy "świetności polskiego socjalizmu".

 

 

(Kuba Niziński/ew)

Obserwuj autora na Twitterze: