Jest to instrument wyjątkowy, bo dziś w Polsce jest jedynie kilka nowojorskich fortepianów Steinway&Sons wyprodukowanych w mateczniku tej legendarnej, rodzinnej manufaktury, która do dziś swoją główną siedzibę ma w nowojorskiej dzielnicy Queens. Dzięki kompletnej renowacji mechanizmu, akustyki i obudowy instrument spełnia wszystkie warunki nowego fortepianu. Fortepian odzyskał również swój dawny blask i firmowe logo słynnej manufaktury na obudowie. To unikatowy instrument, który dziś bardzo rzadko można spotkać w salach koncertowych czy studiach nagrań.

Dodajmy, że obecnie w siedzibie Radia Kraków dostępne są dwa fortepiany Steinway. Wyprodukowany w Hamburgu koncertowy Steinway D-274, będący wizytówką Steinway&Sons, który od lutego br. jest własnością Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Natomiast Steinway „nowojorski” jest własnością Radia Kraków.

Dzięki współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, właścicielem koncertowego Steinwaya  D-274, który jednak nadal pozostaje i jest użytkowany w radiu, jeszcze w tym roku zrealizujemy wyjątkowy projekt artystyczny obejmujący serię koncertów oraz produkcję wielkiego słuchowiska  o Koralu Szymanowskim. O szczegółach tego projektu poinformujemy końcem sierpnia

- zapowiada Marcin Pulit, Redaktor Naczelny Radia Kraków.