Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tym razem zdalnie. Sesje egazminacyjne na krakowskich uczelniach coraz bliżej

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2021.01.08 10:42 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 03:47 )
Zimowe sesje egzaminacyjne na krakowskich uczelniach przewidziano na koniec stycznia, a nawet początek lutego. Część prowadzących przeprowadza jednak testy już od grudnia w tak zwanym "terminie zero".

fot: Pixabay

Pojedyncze egzaminy na wniosek dziekanów wydziałów będą prowadzone stacjonarnie, ale pod warunkiem, że dziekani będą w stanie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo sanitarne, To incydentalne przypadki - zdecydowana większość egzaminów i zaliczeń będzie zdalna - mówi rzeczniczka prasowa Politechniki Krakowskiej - Małgorzata Syrda-Śliwa.

Jak dodaje - uczelnia liczy na to, że po świętach wielkanocnych przynajmniej zajęcia praktyczne będą mogły odbywać się już w tradycyjnej, stacjonarnej formie.

Władze Akademii Górniczo-Hutniczej rekomendują przeprowadzanie testów w formie zdalnej - informuje rzeczniczka krakowskiej uczelni -  Anna Żmuda-Muszyńska - ale jak dodaje -  decyzję w tej sprawie samodzielnie mogą podjąć dziekani konkretnych wydziałów

Te egzaminy, które być może odbędą się na uczelni, będą pod najwyższym reżimem sanitarnym. To tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy nie da się przeprowadzić egzaminów online - mówi rzeczniczka AGH.

A jak komentuje prof. Tomasz Rachwał Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - na ich uczelni także większość egzaminów  odbędzie się za pomocą komputera.  Można przeprowadzić je zarówno w formie pisemnej jak i ustnej - dodaje

 

W przypadku mniejszych grup takie formy też wchodzą w rachubę. Jest to też w kontakcie bezpośrednim, tylko za pomocą odpowiedniego sprzętu - mówi rzecznik UP. Jak dodaje - jeśli prowadzący zajęcia zdecyduje się jednak przeprowadzić egzamin na terenie uniwersytetu, w przypadku dużych roczników będzie musiał podzielić studentów na grupy.

 

Bartłomiej Bujas/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię