Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Teatr im. Słowackiego rozpoczyna sezon

  • Justyna Nowicka
  • date_range Środa, 2021.09.15 16:50 ( Edytowany Środa, 2021.09.15 16:58 )
W planach teatru jest 10 premier, w tym m.in "Dziady" Mickiewicza czy "Czerwone i czarne" Stendhala.

mat.prasowe teatru

Dyrektor Teatru im. Słowackiego Krzysztof Głuchowski
Pod hasłem "Wolałbym nie..." rozpoczyna nowy sezon artystyczny Teatr im. Słowackiego. Bohaterami sezonu będą ekscentrycy i nadwrażliwcy, postaci z romantycznych dramatów, a także z tekstów współczesnych. Wydarzeniem sezonu będą z pewnością "Dziady" w reżyserii Mai Kleczewskiej, przygotowane z okazji 120-lecia teatralnej prapremiery. Bartosz Szydłowski wyreżyseruje "Czerwone i czarne" Stendhala, a Maciej Wojtyszko własny tekst "o dwóch doktorach i jednej pacjentce", poświęcony postaci Józefa Dietla, z Feliksem Szajnertem w roli głównej.
    - A w naszym haśle jest także odwołanie do postaci Stanisława Wyspiańskiego - mówi dyrektor Teatru im. Słowackiego Krzysztof Głuchowski. Pierwsza premiera sezonu zaplanowana została na październik. Zobaczymy nagrodzony Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną tekst Martyny Prześlugi pt. "Debil". W planach także m.in "Danton" w reżyserii Radka Stępnia, czy "Boticelli" w reżyserii Pawła Świątka.
Wkrótce może się także zmienić status sceny przy placu św. Ducha. Urząd Marszałkowski podejmie starania o przekształcenie sceny w Teatr Narodowy. - To zawsze była jedna z najważniejszych w Polsce scen - przekonuje Krzysztof Głuchowski.
Autor:
Justyna Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię