- A
- A
- A
Szopki ze zbiorów Muzeum Krakowa umilą święta w szpitalu
Cztery szopki ze zbiorów Muzeum Krakowa umilą święta pacjentom, którzy czas Bożego Narodzenia spędzą w szpitalu im. Żeromskiego. Mamy nadzieję, że to początek nowej tradycji - powiedziała PAP rzeczniczka szpitala specjalistycznego im. Żeromskiego Anna Górska."Kluczem doboru lokacji szopek było to, żeby jak najwięcej osób mogło je zobaczyć. Znalazły się zatem na oddziałach, gdzie pacjenci są mobilni i nie muszą być izolowani, zamknięci" - wyjaśniła rzeczniczka.
Szopki, które Muzeum Krakowa wypożyczyło placówce na okres Bożego Narodzenia, ustawiono w środę w ambulatorium specjalistycznym przy poczekalniach do poradni, na oddziale ginekologiczno-położniczym i na oddziale laryngologicznym. Największa z prac stanęła w holu głównym.
"W szpitalu zrobiło się +klimatycznie+ i to jest dla nas niezwykłe wydarzenie, pierwsze tego typu w historii placówki. Mamy nadzieję, że to początek nowej tradycji. Bardzo się z tego cieszymy" - powiedziała Górska.
Muzeum Krakowa organizuje doroczny konkurs na najpiękniejszą szopkę krakowską i ma największą na świecie kolekcję szopek, liczącą blisko 270 dzieł, które powstały między 1945 a 2020 rokiem. W 2018 roku dzięki staraniom muzeum szopkarstwo krakowskie - jako pierwsze z Polski - zostało wpisany na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego ludzkości UNESCO.
PAP/jgk
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
17:25
Czym naprawdę jest postkomunizm? Prof. Zoll: to nie PRL, to sposób rządzenia
-
16:32
Pogoda i ceny nie odstraszają. Zakopane pełne turystów przed sylwestrem
-
15:05
Potrójne zabójstwo w Barcicach: kolejne trzy miesiące aresztu dla podejrzanego
-
15:00
Sylwester w Radiu Kraków. Trzy anteny, trzy muzyczne światy
-
13:54
Gigantyczne kolejki na infolinii Strefy Czystego Transportu w Krakowie
-
13:53
W Krakowie ruszyła zbiórka choinek w doniczkach. Zostaną posadzone na terenach miejskich
-
13:46
Niepołomicka pastorałka, która połączyła miasto
-
13:42
Oszustwo na fałszywe inwestycje. Seniorka z Krakowa straciła 850 tysięcy
-
13:25
Gdzie jest kolęda? Koło Limanowej dowiedzą się tego z internetu
-
12:51
Zmiany w komunikacji miejskiej w Zakopanem. Zmienią się... numery linii autobusowych
-
12:48
Ratownik medyczny: "Karetka wielokrotnie jest zwykłą taksówką"
-
11:31
Szczawnica bez fajerwerków na Sylwestra. O północy specjalny pokaz
-
11:00
Trudne warunki na drogach Małopolski. Sypią się wypadki i kolizje
-
10:47
TPN: Zjazdy na jabłuszkach na Kasprowym Wierchu to proszenie się o tragedię
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze