Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Święto Latawca 2013 na krakowskich Błoniach ZDJĘCIA

  • Kraków
  • date_range Niedziela, 2013.10.06 10:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:38 )
Dziesiątki latawców szybowały dzisiaj nad krakowskimi Błoniami. Odbywało się tam Święto Latawca.

fot. Michał Jędrkowiak

Posłuchaj jednego z uczestników zawodów
Miłośnicy puszczania latawców zebrali się na Błoniach o godzinie 10.00. Zawodnicy odbierali swoje numery startowe, a potem szli sprawdzać jak przy dzisiejszej pogodzie będą sprawdzać się ich konstrukcje. - Nie ma deszczu, wiatr jest słaby - komentował warunki Krzysztof Przybytek z Młodzieżowego Domu Kultury "Dom Harcerza" w Krakowie.

W czasie imprezy rozegrano latawcowe Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego dla młodzików i harcerskie zawody latawców. Uczestnicy zmagań puszczali dwa ich rodzaje: popularne latawce płaskie i bardziej skomplikowane zwane skrzynkowymi. Wszystkie zrobili sami lub z czyjąś niewielką pomocą. Komisja najpierw oceniała wykonanie konstrukcji, a potem jej lot.

Krakowskie Święto Latawca to impreza z wieloletnią historią. Po raz pierwszy zorganizowano ją w 1963 roku - mija właśnie 50 lat od tego wydarzenia.

mj
Święto Latawca 2013 na krakowskich Błoniach

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię