Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Światowe Dni Młodzieży od 26 do 31 lipca 2016 roku

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2014.03.07 13:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:23 )
Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka odbędą się w Krakowie od 26 do 31 lipca 2016 roku. Taki termin spotkania z młodymi zaakceptował Ojciec Święty, a ogłosił go metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. - Zależało nam na lipcu - dodał krakowski metropolita.


- To wielkie logistyczne i finansowe przedsięwzięcie - mówi biskup Damian Muskus odpowiedzialny za przygotowanie wydarzenia.

Ostatnie Dni Młodzieży w Rio de Janeiro kosztowały wiele milionów dolarów i zadłużyły tamtą diecezję . Ostatnio papież Franciszek przekazał na jej rzecz 5 milionów dolarów, które okazały się "kroplą w morzu potrzeb". Kraków nie musi budować specjalnego miejsca na spotkanie z papieżem, ale i tak trzeba szukać różnych żródeł finansowania - dodał bp.Muskus. Budzet państwa nie finansuje Światowych Dni Młodzieży - dodał. W jego gestii jest bezpieczeństwo pielgrzymów i opieka medyczna - tak jak zwykle bywało to podczas papieskich pielgrzymek.

Biskup Damian Muskus poinformował, że 13 kwietnia w Watykanie młodzi ludzie z Polski odbiorą ikonę i krzyż, symbole Światowych Dni Młodzieży. Patronem Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie będzie już wtedy święty Jan Paweł II. Jego kanonizacja odbędzie się w Rzymie 27 kwietnia.

Prawdopodobnie krakowskie Błonia wraz z parkiem Jordana i być może stadionami Wisły i Cracovii będą miejscem głównego spotkania papieża Franciszka z młodymi z całego świata. Ostateczną decyzję w sprawie wyboru miejsca podejmie 10 kwietnia Papieska Rada do Spraw Świeckich.

Czytaj: Kolejne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie!
J. Lassota: Dni Młodzieży są szansą na inwestycje
Przypominamy: Światowe Dni Młodzieży odbędą się na Błoniach

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię