- A
- A
- A
Statuetki Mecenas Kultury rozdane - wśród wyróżnionych Radio Kraków
Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski nagrodził statuetkami Stańczyka Mecenasów Kultury Krakowa Roku 2017. Wyróżnienia odebrali między innymi: Bukowińskie Towarzystwo Geotermalne w kategorii "Donator" czy Tauron Polska Energia w kategorii "Sponsor". Nasza rozgłośnia otrzymała tytuł Mecenasa Kultury w kategorii "Patron medialny"."Mecenas kultury jest instytucją, która odgrywa ogromną rolę w Krakowie. Kraków to miasto, w którym kultura rozwija się w sposób prężny i szczególny" - mówił prezydent Jacek Majchrowski.
Tytuł „Mecenasa Kultury Krakowa” przyznawany jest za poprzedni rok kalendarzowy w czterech równorzędnych kategoriach: Donator, Sponsor, Patron Medialny oraz za działania na rzecz ochrony zabytków. W tegorocznej 22. już edycji konkursu komisja Bractwa Mecenatu Kultury uhonorowała Radio Kraków tytułem „Złotego Patrona Medialnego”. To już drugie wyróżnienie w tej kategorii – srebrna statuetkę „Mecenasa Kultury Krakowa” Radio Kraków otrzymało w roku 2016.
Tytuły „Mecenasa Kultury Krakowa” przyznaje corocznie Prezydent Miasta Krakowa na wniosek komisji zwanej Bractwem Mecenatu Kultury Krakowa, którego członkami są przedstawiciele organizacji samorządu gospodarczego, środowisk i stowarzyszeń twórczych, środowisk specjalizujących się w działaniach na rzecz ochrony zabytków, reprezentanci laureatów konkursu z lat ubiegłych oraz przedstawiciele Urzędu i Rady Miasta Krakowa.
Obok Radia Kraków, złotymi statuetkami Mecenasa Kultury Krakowa za rok 2017 wyróżnieni zostali: AMS SA w kategorii „Donator” oraz Es-System SA w kategorii „Sponsor”.
Szczegóły dotyczące nagrodzonych i nominowanych do tytułu Mecenasa Kultury Krakowa za rok 2017
(Magdalena Zbylut/ew)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
06:55
W środę burze głównie na południu regionu. Wieczorem poprawa pogody w Małopolsce
-
06:26
Hiszpania wygrywa z Francją 2:0 i awansuje do finału Mistrzostw Świata 2026
-
06:05
Zażalenie albo wybory. Ważą się losy terminu głosowania w Krakowie
-
22:30
Kolejki chętnych do zamieszkania w wyremontowanej ruinie. Tajemnice dworku w Krzesławicach
-
19:04
W roli trenera...niecały miesiąc!
-
17:43
Jak pachnie świeżo skoszona trawa. Na Błoniach rozpoczęły się sianokosy
-
16:58
Polska gospodarka bez Ukraińców? "Wiele zakładów pracy by stanęło"
-
16:27
Sąd przywrócił byłą dyrektorkę DPS-u w Nowodworzu do pracy. Uznał, że zwolnienie było bezcelowe
-
15:29
Dr Łukasz Stach: "Gloryfikowanie Bandery szkodzi przede wszystkim Ukrainie"
-
15:27
Przedłuży się proces biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Jest nowy wniosek obrony
-
14:32
Pijany mężczyzna awanturował się na SOR w Szpitalu Uniwersyteckim. Miał ze sobą kilka scyzoryków
-
13:56
Gwałtowne burze nad Małopolską. Grzmi, błyska i pada grad
-
13:33
Kraków w remontach. Sprawdź, gdzie utrudnienia potrwają najdłużej
-
13:30
Drogowcy przygotowują dwa odcinki Sądeczanki. Umowy już podpisane
-
12:57
Nowi sponsorzy Cracovii i trwające poszukiwania następcy Comarchu
-
12:55
Łącko. Podpisanie umowy na odcinki Sądeczanki
-
12:39
Taniec, który ożywia historię. 27. Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza już 18 lipca
-
12:17
Po I sesji synodu - kierunki, nadzieje, rozczarowania
-
12:10
16-latek bez prawa jazdy rozbił auto o drzewo. Jechał z czwórką nastolatków
-
15:05
Od kolonoskopii po kapsułkę. Jak diagnozuje się choroby jelit?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze