- A
- A
- A
Śnieg w Krakowie - dodaje miastu urody, ale sprawia problemy
Najpierw czekaliśmy na zimę... teraz próbujemy zwalczać jej skutki. Co nam się nie podoba? Zasypane szyby samochodów, śliskie ulice i nieodśnieżone chodniki.5 przykazań prawidłowego odśnieżania ?
Odśnieżając chodnik nie zgarniać zasp na ulicę, ale pryzmować go na brzegach chodnika, pamiętając o odległości od jezdni i od pni drzew / 1 metr/ - przypomina Marek Anioł z krakowskiej Straży Miejskiej.
Nie sypać soli na chodnik, bo z soli nie korzysta już nawet MPO... Na przejściach dla pieszych sypiemy piasek a w wypadku gołoledzi, wyjątkowo dodaje się 10% soli - mówi Piotr Odorczuk z MPO.
Trzeba też pamiętać o odśnieżeniu samochodu, bo za śnieg na dachu można zapłacić mandat. Mandat zapłaci się także za sople i nawisy śnieżne na domach.
Nie należy się też irytować, kiedy trafimy na zaśnieżoną uliczkę, bo są te ważne /którymi jeździ miejska komunikacja/ i te mniej ważne, gdzie ruch jest niewielki.
Przykazanie ostatnie - nie należy wydawać pochopnie sądów, bo nie za wszystkie chodniki i jezdnie odpowiada gmina.
No i warto iść na spacer do parku, czy na Planty. Kraków w białej szacie wygląda przepięknie...
Teresa Gut/bp
Jeszcze dziś w nocy temperatura może spaść do - 5 st. Celsjusza. Ale w środe przyjdzie odwilż, a termometry pokażą 3 st. C powyżej zera.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
22:30
Feniks. Potańcówki międzypokoleniowe, pierwszy w Krakowie striptiz i awantura w tle
-
22:26
„Pan/Pani się na tym nie zna”. Co dzieje się z nami dzieje, gdy słyszymy krytykę?
-
22:00
Pożar lasu w powiecie biłgorajskim. Zginął pilot samolotu biorącego udział w akcji
-
20:30
"Hołd Dla Joki" - Kaliber 44: Pożegnalna Trasa
-
20:03
"Melancholia sprzeciwu". Prapremiera w Starym Teatrze
-
18:58
Polski sprzęt na froncie. Gen. Komornicki: Ukraina to szansa dla naszej zbrojeniówki
-
17:50
Jak uchwala się konstytucję w Polsce? „Dziś nie mamy przepisów, które to regulują”
-
17:21
Samowola do rozbiórki, nowi lokatorzy mieli się wprowadzić ledwie 3 tygodnie temu
-
16:55
Prezydent Krakowa nie pójdzie w Marszu Równości. Dlaczego?
-
16:10
Sprawa śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. Dlaczego wykorzystano biegłych z zagranicy?
-
15:57
Co zrobić, kiedy człowiek musi, a miejska toaleta zamyka się przed czasem? Krakowianka poszła na skargę
-
15:55
Czy można dostać finansowanie w 15 minut? Poznaj proces
-
15:49
Nasz sprawdzony plan na powrót do Rabki. Dlaczego wpisujemy ten wyjazd w każdy letni grafik
-
15:29
Lokalny sprzęt ratowniczy. Co przygotować na wypadek nagłych wezbrań wody
-
15:04
Zaczarowany Dzień w krakowskim Ogrodzie Botanicznym już w tę sobotę!
-
14:56
Poważne utrudnienia na autostradzie A4 Kraków-Katowice
-
14:38
Szpital w Wadowicach z dużym długiem. Porodówka zostaje, ale będą inne, poważne zmiany
-
14:31
Prawa kobiet nie spadły z nieba. "Nauka sprawia, że chcemy budować mosty, zmieniać światy"
-
14:16
Kraków chce przedłużyć zawieszenie dyrektora XLIV liceum. Możliwy nowy konkurs
-
13:47
Nowe serce literatury w Krakowie. Wesoła z Domem Literatury i Języka
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze