Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Rozśpiewaną i roztańczoną premierą Teatr Bagatela rozpoczyna 104. sezon artystyczny

"Bajki dla niegrzecznych" to spektakl w reżyserii Jacka Bończyka przeznaczony dla widzów w wieku od 6. do 106. lat. Sztuka powstała na podstawie tekstów Heinricha Hoffmanna - niemieckiego lekarza psychiatrii, który w w 1844 r. napisał, zilustrował i wydał bajki dla dzieci „Der Struwwelpeter”, czyli „Staś Starszydło”. Książeczka w polskim pierwszym wydaniu nosząca tytuł „Złota rószczka” stała się dydaktycznym, humorystycznym literackim przebojem. I właśnie ten niebanalny humor Heinricha Hoffmanna, ubrany w formę piosenek, stanowi kanwę najnowszej produkcji przygotowywanej przez Teatr Bagatela.

Fot. Jeremi AstaszowUtwory Hoffmanna w dzisiejszej rzeczywistości mogą wydawać się nieco anachroniczne, dlatego dopisałem kilka nowych tekstów, które wyraźnie sygnalizują czasy współczesne. - mówi reżyser Jacek Bończyk:

Premiera "Bajek dla niegrzecznych" odbędzie się 15.09 o godz. 19.15 na scenie na Sarego 7.

Autor:
Wioletta Gawlik-Janusz

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię