Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pożegnano prof. Jerzego Wyrozumskiego

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2018.11.09 16:04 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:58 )
Rodzina, przyjaciele oraz współpracownicy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i studenci pożegnali wybitnego historyka, prof. Jerzego Wyrozumskiego. Msza pogrzebowa została odprawiona w kolegiacie św. Anny. Urnę z prochami złożono w Alei Zasłużonych na krakowskim Cmentarzu Rakowickim. Ceremonii przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Fot. M. Lasyk

Posłuchaj materiału Teresy Gut
Pogrzeb prof. Jerzego Wyrozumskiego

Profesor Jerzy Wyrozumski zmarł 2 listopada. Był wybitnym historykiem, specjalizującym się w historii Polski średniowiecznej. Pełnił funkcję dziekana Wydziału Filozoficzno-Historycznego i sekretarza generalnego Polskiej Akademii Umiejętności. W 1995 r. otrzymał srebrny medal Cracoviae Merenti, za zasługi dla Krakowa. 

Prof. Wyrozumski miał 88 lat. 
 

 

(Teresa Gut/ew)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię