„Okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia skłania do refleksji i większej troski o bliskich i potrzebujących. Przy tej okazji warto w sposób szczególny pamiętać o zwierzętach, które – podobnie jak ludzie – odczuwają chłód, głód, tęsknią i potrzebują troski, ale w przeciwieństwie do nas nie potrafią same poprosić o pomoc” – powiedziała dyrektor Centrum Kultury Podgórza Anna Grabowska. Zachęciła do hojności wszystkich mieszkańców, a także lokalnych przedsiębiorców.

Wśród potrzebnych przedmiotów są miękkie legowiska, koce, ręczniki, poszewki na pościel. Organizatorzy zaapelowali, aby nie przynosić kołder, poduszek, materacy czy ubrań.

Wielu podopiecznych schroniska to zwierzęta chore, dlatego organizatorzy zachęcają do przynoszenia wysokiej jakości karmy – lepiej podarować mniejsze opakowanie o dobrym składzie, niż większe z karmą o małej wartości odżywczej.

Można też przynosić zabawki dla psów i kotów, smycze, dla małych zwierząt cenne będą termofory.

„Przekazywane rzeczy nie muszą być nowe. Chętnie przyjmiemy używane – ważne, żeby były czyste i w dobrym stanie” – poinformowali organizatorzy.

Dary dla zwierząt można przynosić do 8 stycznia do głównej siedziby Centrum Kultury Podgórza i do jej 18 filii.

10 stycznia pracownicy CKP dostarczą prezenty futrzakom do schroniska prowadzonego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (KTOZ).