Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

PKL zamyka trasy narciarskie w rejonie Kasprowego Wierchu

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.05.02 12:26 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:10 )
To już ostatnie dni dla narciarzy na Kasprowym Wierchu.

Fot. Przemek Bolechowski

Rekordowe temperatury o tej porze roku i majowe słońce powodują, że w Tatrach pokrywa śnieżna znika  błyskawicznie. Teraz w rejonie Kasprowego Wierchu jest zaledwie metr śniegu. Dlatego PKL zdecydował o zamknięciu trasy w kotle Goryczkowym w Tatrach. Wszystko wskazuje na to, że do końca tygodnia będzie czynna dla narciarzy trasa w kotle Gąsienicowym.

Po niedzieli 6 maja PKL zamyka trasy narciarskie w rejonie Kasprowego aż do nadejścia zimy.

Dzisiaj, aby wsiąść do kolejki na Kasprowy Wierch trzeba czekać co najmniej 3 godziny. Kolejka do kolejki w zakopiańskich Kuźnicach jest wyjątkowo długa z dwóch powodów. Długi majowy weekend, ściągnął w Tatry tłumy turystów, a kolejka, jak co roku od końca kwietnia zabiera 180 osób na godzinę. To dwa razy mniej, niż zimą, bo według przyrodników, tak jest lepiej dla tatrzańskiej przyrody.

Nasz reporter informuje, że choć na Kasprowym Wierchu wciąż leży śnieg, to wielu turystów, wjeżdżających na górę ubranych jest... tylko w t-shirty, krótkie spodenki i adidasy.
(Przemek Bolechowski/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

504171

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię