Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowoczesna PL chce zmienić polski system edukacji

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2015.07.25 13:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:07 )
Zmiany w Karcie Nauczyciela, elektroniczne podręczniki, a w telewizji amerykańskie filmy bez dubbingu - to pomysły Ryszarda Petru na poprawę polskiego systemu edukacji.

fot: PTJ

posłuchaj Ryszarda Petru
Nowoczesna PL w Krakowie 25.07.15 - fot: PTJ

 W Polsce promuje się tanią siłę roboczą. Musimy zwalczyć ten tok myślenia - zaznaczył Petru na konwencji w Krakowie i dodał, że duże zmiany są potrzebne także w Karcie Nauczyciela.

- Proponuję rozwiązanie, w którym dyrektor szkoły otrzymuję tę samą kwotę co dziś, ale może złego nauczyciela zwolnić, a dobrego wynagrodzić.

Kluczową kwestią jest też wyrównanie szans między dużymi metropoliami a mniejszymu miejscowościami. Dzisiaj jest tak, że na bezpłatną nauke w wyższych szkołach publicznych idą zwykle dzieci bogatych rodziców z duzych miast - mówił Petru.


 Nowoczesna PL proponuje też  Narodowy Program Nauki Języka Angielskiego, który zakładałby, że wszystkie dzieci miałyby dostęp do szkół, książek i native speaker'ów opłacanych z budżetu państwa. Szef Nowoczesnej.PL chce także wprowadzić obowiązek emitowania w telewizji zagranicznych filmów z napisami, zamiast z dubbingiem.

 

 

Teresa Gut/ bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię