Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowe pomieszczenia szpitalne w Zakopanem

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2012.06.19 13:36 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:19 )
Dzisiaj oddano do użytku nowe pomieszczenia oddziału wewnętrzny szpitala.

Wyremonotwana sala szpitalna, Foto: P. Bolechowski

Posłuchaj Andrzej Gąsienica Makowski starosta tatrzański
Prawie 900 tysięcy złotych kosztowała generalna modernizacja Oddziału Wewnętrznego zakopiańskiego szpitala. Zakres prac był ogromny od budowlanych czyli dobudowanie łazienek do sal chorych i wymianę wszystkich instalacji, aż po utworzenie mini oddziału intensywnej terapii z nowoczesnym wyposażeniem ratującym życie.
Andrzej Gąsienica Makowski starosta tatrzański w czasie zwiedzenia wyremontowanych sal chorych zapewniał, że teraz zarówno mieszkańcy jak i turyści będą leczyć się w pomieszczeniach o najwyższych europejskich standardach

Regina Tokarz dyrektor zakopiańskiego szpitala podkreśla, iż na Oddziale Wewnętrznym są tylko sale kilkuosobowe i każda z nich ma osobną łazienkę. Najwięcej kosztowała specjalna nowa sala intensywnego nadzoru medycznego dla najciężej chorych osób. Obecnie na Oddziale jest 35 miejsc dla chorych i jak zapewniają lekarze to aż nadto aby zapewnić opiekę zarówno mieszkańcom regionu jak i turystom którzy wypoczywają pod Tatrami. A szpital już planuje kolejne inwestycje - na modernizację czeka oddział kardiologiczny. A już w najbliższych dniach rusza pod Tatrami druga pracownia hemodynamikii i radiologii zabiegowej. W dalszych planacj jest też uruchomienie Zakładu Opiekuńczo Leczniczego dla osób obłożenie chorych.

Przemysław Bolechowski/ps

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię