- A
- A
- A
Nieuczciwy adwokat w rękach policji. Grozi mu do 10 lat
Policjanci w Krakowie zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który reprezentując swoich klientów w sądzie cywilnym wyłudzał pieniądze. Nieuczciwy adwokat przejął od klientów prawie 2 miliony złotych. Został już tymczasowo aresztowany. Policjanci prowadzący sprawę przypuszczają, że pokrzywdzonych może być więcej – apelujemy o zgłaszanie się osób, które mogły zostać oszukane.Proceder był banalnie prosty – adwokat w finalnym etapie prowadzonych spraw m.in. podawał w sądzie swój numer konta bankowego zamiast konta reprezentowanej strony i pieniądze należne klientom nigdy do nich nie trafiały. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów wyłudzenia w ten sposób blisko 2 milionów złotych. Wiele wskazuje jednak na to, że pokrzywdzonych może być więcej a kwota wyłudzenia znacznie wyższa.
Policja apeluje o zgłaszanie się osób, które miały do czynienia z podobnym procederem i mogły zostać oszukane w ten sposób. Adwokat ten najczęściej reprezentował osoby które dochodziły przed sądem roszczeń za działki przejęte pod budowę autostrady oraz w sprawach kupna - sprzedaży nieruchomości.
Osoby pokrzywdzone mogą zgłaszać się do policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24, telefon 12 61 52 650.
Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.
Małopolska policja
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
15:36
Po roku remontu Baszta Kowalska znów otwarta. Można zajrzeć do wnętrza sądeckiej historii
-
14:54
Otwarcie Baszty Kowalskiej w Nowym Sączu
-
14:43
Łapki, serca i korony. Dzieci ozdobiły nową kociarnię w tarnowskim Azylu
-
14:12
Śnieg w partiach szczytowych i śliskie szlaki. TPN apeluje o ostrożność
-
13:44
Artyści zbulwersowani wypowiedzią Sławomira Mentzena. "Zamknij mordę i do roboty"
-
13:23
"Byłem bardzo dumny"-Wojciech Fibak o meczu: Świątek - Linette
-
13:19
Wielki sukces Mai Chwalińskiej na French Open! Polka w 4. rundzie!
-
12:59
Polska turystka zginęła w Parku Narodowym Słowacki Raj
-
12:44
Rząd przyjął projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym osób wykonujących zawód artystyczny
-
12:13
Poważny wypadek na Zakopiance w Gaju. Jedna osoba ranna
-
11:45
Marek Kondrat uhunorowany podczas 40. Tarnowskiej Nagrody Filmowej
-
11:32
Radosław Fronc: Kraków kulinarną stolicą Polski
-
11:21
Prowadzi kwiaciarnię, teraz chce rządzić Krakowem. Konfederacja Korony Polskiej przedstawiła kandydata
-
11:12
Policja zatrzymała podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni
-
10:28
Wygrali eliminacje i jadą na mundial. Smoki Kraków chcą pokazać Polakom unihokej
-
10:10
Tak, jak ...kukułka, czyli o odmieńcach
-
09:52
Pościg za 19-latkiem w Krakowie. Dwoje policjantów rannych, jeden funkcjonariusz w stanie ciężkim
-
09:15
Droga do Morskiego Oka ponownie otwarta po remoncie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze