Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Metro w Krakowie w zamian za zgodę na wyższe podatki

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.10.11 06:00 ( Edytowany Środa, 2021.10.20 13:49 )
Jest projekt oficjalnej umowy między krakowską PO a prezydentem Majchrowskim. Porozumienie zakłada współpracę w reformowaniu miasta i rozbudowy komunikacji w mieście.

Urząd Miasta Krakowa, fot. Joanna Gąska

"Zakończenie rozmów między krakowską Platforma Obywatelską a prezydentem Jackiem Majchrowskim powinno cieszyć wszystkich mieszkańców Krakowa" - przekonywał dzisiaj w Radiu Kraków Grzegorz Stawowy, szef klubu PO w radzie miasta. Porozumienie zakłada, że PO pomoże prezydentowi w reformach. Majchrowski z kolei wesprze ugrupowanie w ważnych dla niej inwestycjach. Porozumienie zawiera próbę wskazania kierunku wyjścia z trudnej sytuacji finansowej.


Rozmowa Jacka Bańki z Grzegorzem Stawowym - szefem PO w krakowskiej radzie

Efektem porozumienia może być budowa w przyszłości w Krakowie metra. Po przy wsparciu Majchrowskiego, Platforma chciałaby też utworzyć w Nowej Hucie strefę aktywności gospodarczej, a także zbudować kolej aglomeracyjną. W zamian partia większościowa w krakowskiej radzie udzieli Jackowi Majchrowskiemu wsparcia w podnoszeniu niektórych miejskich opłat i cięciach budżetowych. Radni PO chcą też pomóc prezydentowi w kilku ważnych reformach. Najważniejszą będzie zmniejszenie liczby szkół w mieście. PO chce jednak, by te zmiany były stopniowe. Szkoły zamiast nagle zamykać należy sukcesywnie wygaszać.

PiS w Krakowie chce poprzeć reformę szkół

Od kilku tygodni w mediach huczało o możliwej koalicji Jacka Majchrowskiego z największą partią w radzie miasta. Media spekulowały, że współrządzenie Krakowem to nie tylkow spólna walka o Kraków ale również współpraca programowa i podział stanowisk.Według nieoficjalnych informacji Platforma planowała przejąć stanowiska dwóch wiceprezydentów Krakowa: sekretarza miasta i kilka foteli dyrektorskich w magistracie. Bogusław Kośmider nie chciał mówić o możliwych zmianach w otoczeniu prezydenta, nie wykluczył jednak, że do nich dojdzie. Z kolei Grzegorz Stawowy na antenie Radia Kraków zaprzeczył aby w porozumieniu, które oficjalnie zostanie przyjęte w piątek znalazły się warunki dotyczące obsady stanowisk.


Przychodzi Platforma do prezydenta - przeczytaj

Negocjacje prezydenta z największą partią w radzie miasta trwały od połowy lipca.


(Rafał Nowak/Jacek Bańka /jg)


Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię