- A
- A
- A
Medal Młodego Bohatera dla 6-letniego Bartusia z Myślenic. Uratował swoją mamę
Bartuś Rapacz - sześcioletni chłopiec z Myślenic odebrał odznaczenie dla "Młodego bohatera". Kilka miesięcy temu uratował swoja mamę, która zasłabła w mieszkaniu.Chłopiec razem z nią, dwoma młodszymi siostrami i tatą, który był tego dnia w pracy, mieszkają w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. To właśnie strażacy ochotnicy przybiegli na dźwięk uruchomionej przez małego bohatera syreny.
- Mama poszła do toalety i zażyła tabletkę. Potem znowu. Potem mnie obudziła i mówi, że jakby się coś działo, żebym nacisnął ten czerwony guziczek - mówi Bartuś. "Nie chce myśleć nawet. Jakby nie syn to nie wiem co by było. Uratował mi życie. Jestem dumna z niego i go podziwiam. On zachował zimną krew" - dodaje mama małego bohatera.
Chłopiec jest siedemdziesiątym czwartym dzieckiem odznaczonym medalem Młodego Bohatera. Odznaczenie zostało ustanowione w 2016 roku przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jest przyznawane tym dzieciom, które uratowały czyjeś życie.
Katarzyna Maciejczyk/bp
Komentarze (0)
Najnowsze
-
22:02
Triumf biało-czerwonych w TAURON Arenie: reprezentacja Polski koszykarzy pokonuje Holandię w Krakowie
-
21:19
Cracovia triumfuje w Austrii. Udany Sprawdzian z İstanbul Başakşehir
-
21:02
Około 150 osób protestowało przeciwko centrum islamskiemu w Krakowie
-
20:26
Wojna o emocje w sieci. Jak dezinformacja uderza w Polskę i Małopolskę?
-
19:42
Nie tylko grób Bohdana Łepkiego. Na Cmentarzu Rakowickim obrabowano 27 nagrobków
-
17:41
Dron nad Balicami? Samoloty czekały na zgodę na lądowanie
-
17:33
Kto będzie zarządzał Centrum Muzyki w Krakowie? Koszt inwestycji wzrósł do niemal 400 mln zł
-
16:53
Florentyna Kulig o zarządzaniu Wisłą Kraków, jubileuszu i kulisach okienka transferowego
-
16:44
Nie mieli odpowiedniego sprzętu ani doświadczenia. Polskich wspinaczy uratowano w Tatrach
-
16:30
Rosnący nacjonalizm wymaga nowej odpowiedzi. Ekspert: rząd reaguje zbyt krótkowzrocznie
-
14:22
Skąd biorą się dziecięce lęki?
-
13:57
Bracia kierowali narkotykowym biznesem. CBŚP zatrzymało osiem osób
-
13:48
10 lat re:elementarza. Miejsce, które połączyło sztukę, muzykę i ludzi
-
13:44
Alarm bombowy i spore zamieszanie w Instytucie Onkologii przy ul. Garncarskiej
-
13:38
Zdrowie w podróży. Co załatwić przed wyjazdem na urlop?
-
13:37
Od dwujęzycznego przedszkola do matury międzynarodowej. Jak ciągłość nauki w krakowskiej szkole wpływa na przyszłość dzieci
-
13:31
Wypadek autobusu na Litwie, podróżowali nim również Polacy
-
13:30
Wojna daleka od końca. Prof. Przebinda: Rosja ma poważny kryzys paliwowy, ale Putin tego nie pokaże
-
15:05
Skóra na wakacjach - jak korzystać ze słońca i wody bez szkody dla zdrowia?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze