Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

LOT uruchomił loty z Krakowa do Bydgoszczy

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie połączenie lotnicze z Krakowa do Bydgoszczy. Loty na nowej trasie będą się odbywać dwa razy w tygodniu, w piątki i niedzielę.

Fot. Kraków Airport

Samolot z Bydgoszczy będzie startował w piątki o godzinie 10.20 i lądował w Krakowie o 11.20. Loty w niedziele startować będą o 21.30. Samolot z Krakowa wyleci w piątek o godzinie 8.40 i po godzinie, czyli o 9.40 wyląduje na lotnisku Bydgoszcz. W niedzielę przewoźnik zaplanował lot z Małopolski na godzinę 19.55. Rejsy będą odbywać się na pokładzie samolotu Bombardier Q400, z 78 miejscami.

"Cieszę się, że po wielu miesiącach obostrzeń związanych z epidemią możemy zaproponować pasażerom nową, atrakcyjną destynację. Loty do Krakowa to kolejne połączenie z naszego regionalnego portu obsługiwane przez narodowego przewoźnika. Mam nadzieję, że w lotniczym ruchu pasażerskim powoli wrócimy do normalności i lotniska, również tej klasy co Bydgoszcz, rozpoczną szybkie odrabianie strat" - powiedział cytowany w komunikacie marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski podkreślił, że połączenie lotnicze z Krakowem już niejednokrotnie funkcjonowało w siatce połączeń bydgoskiego lotniska, odnotowując wysoką frekwencję. Wyraził nadzieję, że i tym razem spełni ono oczekiwania podróżnych.

"Bardzo się cieszę, że LOT może zaproponować mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego nowe połączenie lotnicze z południem Polski. Dzięki znakomitej współpracy z portem Bydgoszcz, Kraków, jak również polskie góry, są dostępne z tego miasta w ciągu godzinnej podróży. Jesteśmy przekonani, że również dla mieszkańców Małopolski będzie to atrakcyjna propozycja" - powiedział cytowany członek zarządu PLL LOT Michał Fijoł.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym zeszłym roku obsłużył blisko 2,6 mln pasażerów, czyli o 69 proc. mniej niż rok wcześniej.
Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię