6 lipca 1929 roku umieszczono w nim 200 zwierząt. Teraz jest ich półtora tysiąca. Ogród przeszedł ogromną metamorfozę i jak mówią ci, którzy odwiedzali ZOO przed laty i odwiedzają je dzisiaj, zmieniło się w nim wszystko.
W ZOO nie ma już zwierzęcia, które pamięta początki ogrodu, natomiast najdłużej mieszkającym w ogrodzie jest kondor wielki. To ptak (ona) urodzony około 1950, do ogrodu kondorzyca trafiła w 1979 r. Długoletnim mieszkancem jest także wąż - pyton siatkowy.

Jeśli chodzi o wiek zwierząt, jednym z najstarszych zwierząt w ZOO jest koleżanka z wybiegu słynnej Citty - słonica Baby. Ma ponad 50 lat.

Już wkrótce do mieszkańców ogrodu dołączą żyrafy. Wybieg dla nich będzie się mieścił niedaleko klatki z kondorem wielkim.

W przyszłości ZOO planuje także zmienić otoczenie niektórym gatunkom. Ma to posłużyć nie tylko samym zwierzętom ale i zwiedzającym, by mogli oglądać zwierzęta z innej, niż dotąd, perspektywy.

Poniżej galeria zdjęć najciekawszych, naszym zdaniem, podopiecznych ogrodu. Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości pracowników krakowskiego ZOO.