"W Arsenale Książąt Czartoryskich w najbliższy piątek odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Adama Bujaka Karol Kardynał Wojtyła, choć ze względu na reżim sanitarny będzie mogło w nim uczestniczyć tylko kilkanaście osób" – powiedział PAP dyrektor MNK Andrzej Szczerski. Dodał, że od soboty zaprasza na wystawę publiczność.

Od soboty w Gmachu Głównym otwarte zostaną także galerie stałe.

Ostatnim z muzealnych oddziałów otwieranych po pandemii jest Muzeum Książąt Czartoryskich, w którym równocześnie będzie mogło przebywać 50 widzów, a w pobliskim Arsenale – 20.

Zwiedzanie jest możliwe tylko z zasłoniętą twarzą. Przy wejściu do gmachów MNK umieszczone są dozowniki z płynem odkażającym ręce i codziennie w godz. 12.00 - 12.30 oraz 14.30 - 15.00 obowiązują przerwy techniczne z powodu wentylacji i dezynfekcji sal.

Pierwszym z oddziałów MNK udostępnionym widzom po złagodzeniu obostrzeń związanych z pandemią były Sukiennice, które otwarto 9 maja. Od 16 maja można było oglądać wystawę "Cud światła" w Gmachu Głównym, ale na początku czerwca został on zamknięty po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem wśród pracowników działu technicznego muzeum, którzy nie mieli kontaktu z publicznością. Testy laboratoryjne potwierdziły COVID-19 w sumie u 15 osób, u kilkudziesięciu przebadanych dały wynik ujemny. Wszyscy pracownicy Muzeum Narodowego w Krakowie zakończyli już kwarantannę.

 

PAP/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.