Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków chce pokazać turystom targowiska. ZDJĘCIA! ANKIETA!

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.08.29 14:25 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:31 )
Już nie tylko Wawel i Smok Wawelski, ale i krakowskie targowiska będą promowały miasto. Kraków szuka sposobu na przyciągnięcie turystów w te miejsca.

Stary Kleparz/ fot: Aneta Regulska

Posłuchaj Wiesława Nalepy
Targowisko na Starym Kleparzu

Miasto dostało z Unii Europejskiej ponad 400 tys. zł. na rewitalizację i promocję targowisk. Pieniądze wyda na broszury, znaki, informujące jak znaleźć najbliższy plac i organizację regionalnych imprez.

Jak podkreśla kierownik Referatu Turystyki w Urzędzie Miasta - Michał Jakubczyk chodzi o to, by pokazać, że miejskie targowiska, to przede wszystkim miejsce, gdzie można kupić zdrową i ekologiczną żywność. To także wizytówka miasta.
Posłuchaj: []

W Krakowie jest ok. 40 placów targowych. Unijnim programem objęte zostaną Stary i Nowy Kleparz, plac na Stawach, plac pod Halą Targową i Rynek Dębnicki.

Projekt ma charakter międzynarodowy i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Będzie realizowany również we Włoszech, Czechach, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię