Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kolejka po bilet, obok pusty automat

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2013.01.04 16:40 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:48 )
Ogromne kolejki do punktu sprzedaży biletów w Krakowie. Tłumy ustawiają się jednak tylko wokół centrum sprzedaży na ulicy Podwale, podczas gdy w innych punktach - m.in. przy automatach KKM - panują pustki.

fot. Karol Surówka - kolejka do punktu sprzedaży przy ul. Podwale

Miejsc, w których można wykupić bilet okresowy w Krakowie jest ponad 70. Czemu duża część mieszkańców korzysta tylko z jednego w centrum? "W ludziach jest bardzo silny instynkt podążania za tłumem" mówi Mariusz Makowski, psycholog społeczny. Według niego ludzie boją się "wyrwać z nurtu" i przejść do automatu z biletami, który stoi tuż obok.

Jak podkreśla Marek Garnarczyk - jest kilka spraw, które nie da się załatwić w automacie, takie jak zmiana danych na karcie, kupno nowej karty czy uzyskanie dublikatu. W tych sprawach warto jednak zastanowić się nad wybraniem jednego 5 punktów sprzedaży biletów, które w Krakowie funkcjonują poza tym na ul. Podwale.

Liste tradycyjnych punktów sprzedaży znajdą Państwo tutaj:
http://www.mpk.krakow.pl/pl/bilety2/gdzie-kupic-bilety/

A mapę automatów do biletów KKM tutaj:
http://www.kkm.krakow.pl/pl/punkty-sprzedazy-biletow/
Karol Surówka
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię