- A
- A
- A
Kolejka na Hali Goryczkowej wciąż bez modernizacji
Wciąż nie ma zgody co do przyszłości kolejki krzesełkowej na hali Goryczkowej w Tatrach. To jeden z dwóch wyciągów narciarskich w rejonie Kasprowego Wierchu. O ile kolej krzesełkowa w kotle Gąsienicowym kilka lat temu została zmodernizowana, to urządzenia w kotle Goryczkowym pochodzą z połowy XX wieku.Polskie Koleje Linowe chcą wymienić kolejkę wybudowaną jeszcze w latach 60-tych ubiegłego wieku. Byłby to ostatni etap modernizacji infrastruktury narciarskiej w Tatrach: zmodernizowano już kolejkę na hali Gąsienicowej potem kolejkę linową na Kasprowy Wierch.
PKL zapowiada, że wymieni archaiczną kolejkę jeśli park narodowy zgodzi się na sztuczne śnieżenie tras narciarskich na Kasprowym Wierchu. TymczasemTPN nie zgadza się na śnieżenie Tatr. Paweł Skawiński dyrektor TPN rozkłada ręce i mówi, że o modernizacji kolei rozmawia się od lat, a sprawa stoi w martwym punkcie.
Przestarzałe krzesełka obecnie wwożą w górę jedynie 700 osób na godzinę. Dla porównania, zmodernizowana kolejka na hali Gąsienicowej ma cztery razy większą zdolność przewozową.
( Przemyslaw Bolechowski /dw)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
16:55
Prezydent Krakowa nie pójdzie w Marszu Równości. Dlaczego?
-
16:10
Sprawa śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. Dlaczego wykorzystano biegłych z zagranicy?
-
15:57
Co zrobić, kiedy człowiek musi, a miejska toaleta zamyka się przed czasem? Krakowianka poszła na skargę
-
15:55
Czy można dostać finansowanie w 15 minut? Poznaj proces
-
15:49
Nasz sprawdzony plan na powrót do Rabki. Dlaczego wpisujemy ten wyjazd w każdy letni grafik
-
15:29
Lokalny sprzęt ratowniczy. Co przygotować na wypadek nagłych wezbrań wody
-
15:04
Zaczarowany Dzień w krakowskim Ogrodzie Botanicznym już w tę sobotę!
-
14:56
Poważne utrudnienia na autostradzie A4 Kraków-Katowice
-
14:38
Szpital w Wadowicach z dużym długiem. Porodówka zostaje, ale będą inne, poważne zmiany
-
14:31
Prawa kobiet nie spadły z nieba. "Nauka sprawia, że chcemy budować mosty, zmieniać światy"
-
14:16
Kraków chce przedłużyć zawieszenie dyrektora XLIV liceum. Możliwy nowy konkurs
-
13:47
Nowe serce literatury w Krakowie. Wesoła z Domem Literatury i Języka
-
13:34
AI zmienia rynek pracy. Co czeka informatyków w Krakowie?
-
12:10
Mniej podwyżek, więcej niepewności. Co dzieje się na rynku pracy?
-
12:06
Nowe autobusy elektryczne w Nowym Sączu. Trzy już wożą pasażerów
-
11:35
Rekord w butelkomacie w Krakowie. Mieszkaniec oddał ponad 4,6 tys. opakowań!
-
22:30
Wydarzenie, które zmienia Kraków w wielką galerię sztuki. Fenomen Cracow Art Week Krakers
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze