Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kiedy skończy się koszmar komunikacyjny mieszkańców północy Krakowa? FILM

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2019.03.12 12:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:32 )
Mieszkańcy północnych dzielnic Krakowa od lat czekają na zapowiedziane linie tramwajowe. Dojazd do centrum to jedna z największych bolączek w tej części miasta. W Radiu Kraków sprawdzaliśmy ile trwa podróż z okolic przyszłej pętli szybkiego tramwaju na Górce Narodowej do ostatniej oddanej do użytku pętli tramwajowej - Czerwone Maki.

fot: RK

Jak wyglądała poranna podróż reportera Radia Kraków? Według rozkładu przejazd miał trwać mniej więcej 50 minut. Jednak po przejechaniu zaledwie pierwszych trzech przystanków na stoperze było już prawie 40 minut. "To nic nadzwyczajnego. To codzienność. To jest jeszcze mały korek. Normalnie jest jeszcze większy. Jest przyzwicie. Gdy jadę rowerem, jadę pół godziny. Autobusem potrafię jechać 1,5 godziny" - mówili współpasażerowie.

W dalszej częsci trasy, było lepiej. Test jednak dobrze pokazał trudną codzienność mieszkanców Górki Narodowej. Według zapowiedzi sprzed sześciu lat, rok temu miała tam ruszyć nowa linia tramwajowa, która przynajmniej w części mogłaby pomóc. Tymczasem na przyszłym placu budowy nie wbito nawet pierwszej łopaty. Urzędnicy wciąż podają kolejne terminy rozpoczęcia prac.

To tu ma powstać pętla na Górce Narodowej. fot: RK

W tym momencie cała podróż komunikacją miejską z Górki Narodowej na Ruczaj zajmuje prawie 1,5 godziny.

Tramwaj na Górkę Narodową to jeden z tematów, o których będziemy rozmawiać w ramach nowego cyklu debat Radia Kraków. Pierwsze spotkanie już we wtorek po 18.00. Tematem będą problemy komunikacyjne Krakowa.

 

 

 

 

(Bartłomiej Grzankowski/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię