Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kasprowy musi odpocząć od turystów

  • Kraków
  • date_range Wtorek, 2012.06.19 09:00 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:19 )
Na szczyt Kasprowego Wierchu codziennie wjeżdża w sezonie 2 tys. osób. To zdecydowanie za dużo - apelują przyrodnicy Tatrzańskkego Parku Narodowego.

foto: Przemysław Bolechowski

Posłuchaj Paweł Skawiński dyrektor TPN przypomina iż w Tatrach jest kilka innych miejsc z których można oglądać przepiękną panoramę Tatr
Przez cały tydzień nie będzie kursować kolejka linowa na Kasprowy Wierch. Przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego mają nadzieję, że choć przez kilka dni przyroda odpocznie od tysięcy turystów wjeżdżających wagonikami w sam środek Tatr. Teraz, kiedy kolejka stoi, osób, które decydują się na wejście pieszo na szczyt Kasprowego jest stosunkowo niewiele.
[
]
W sezonie letnim na szczyt Kasprowego wjeżdża prawie 2 tysiące osób. Większość turystów nie opuszcza jednak terenu górnej stacji kolejki i tarasu widokowego. Tylko nieliczni traktują wjazd kolejką jako początek dłuższej pieszej wędrówki.

Ruch na Kasprowym jest jednak zbyt duży. Przyrodnicy apelują, by dać tej części Tatr odpocząć. Trzeba pamiętać że właśnie w rejonie Kasprowego Wierchu żyje kilkanaście kolonii świstaków.


Przemysław Bolechowski/ps

zobacz też: Na Kasprowy na razie tylko piechotą
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię