Jak poinformowała w środę rzeczniczka PHH Sonia Michejda, krakowski Hotel Royal stał się kolejnym obiektem należącym do holdingu, który został przekształcony w bazę noclegową dla medyków. Pierwszym był stołeczny Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport – od poniedziałku przyjmuje on kadrę Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

„W ramach szeregu inicjatyw związanych z pomocą w walce z epidemią Polski Holding Hotelowy wspiera wysiłki Ministerstwa Zdrowia, wojewody małopolskiego Piotra Ćwika i NFZ-u w stworzeniu kadrze medycznej odpowiednich warunków dla odpoczynku po pracy, aby zminimalizować ryzyko zakażeń dla ich rodzin” - zakomunikowała przedstawicielka spółki.

Jak dodała w rozmowie z PAP, miejsca noclegowe są rozdysponowane w ścisłej współpracy z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim i Szpitalem Uniwersyteckim.

Hotel Royal jest do dyspozycji pracowników Szpitala Uniwersyteckiego od wtorku wieczorem. Na ich potrzeby przeznaczony został cały obiekt – w sumie 130 miejsc noclegowych. „Są już pierwsi goście, hotel na bieżąco się zapełnia” - oceniła Michejda.

Zaznaczyła, że pracownicy SU nie ponoszą żadnych kosztów związanych z pobytem. „Będą też otrzymywać śniadania, a z hotelu będą mogli korzystać tak długo, jak będzie to konieczne” - zapowiedziała przedstawicielka PHH.

Polski Holding Hotelowy to spółka ze 100 proc. kapitałem państwowym; zarządza obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. W jej portfelu znajdują się trzy hotele zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport.

Do spółki należą również hotele zlokalizowane bezpośrednio przy portach lotniczych w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Rzeszowie czyli Hampton by Hilton Gdańsk Airport, Moxy Katowice Airport, Moxy Poznań Airport oraz Holiday Inn Express Rzeszów Airport. Do PHH należy także wypoczynkowo-konferencyjny obiekt Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim oraz dwa obiekty hotelowe Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence.

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)