Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Goście Radia Kraków wybrali blamaż i wyczyn tygodnia

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2012.11.10 10:51 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:44 )
Największa inwestycja w historii krakowskiej AGH - budowa za 200 milionów złotych nowoczesnego Centrum Energetyki, to zdaniem gości Radia Kraków wyczyn mijającego tygodnia. Mianem blamażu tygodnia politycy i samorządowcy określili natomiast skandaliczne zachowanie pseudokibiców Wisły i Cracovii w czasie ostatnich spotkań ekstraklasy.

fot: Marcin Kwaśny


Oto wyniki ankiety:

Kibolskie wybryki na krakowskich stadionach i budowa centrum energetyki na AGH to, jak wynika z ankiety, najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia, które zasłużyły na wyróżnienie w kategorii Blamaż i Wyczyn tygodnia.

W sumie w ankiecie oddali Państwo ok. 200 głosów. Zachowanie pseudokibiców negatywnie oceniło 40 osób. Na inwestycje AGH postawiło z kolei 56 osób.Tym razem o nominacjach Radia Kraków dyskutowali: Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca krakowskiej Rady Miasta z PO, Andrzej Harężlak, wicewojewoda Małopolski z PSL, Kazimierz Chrzanowski, przewodniczący SLD w Małopolsce i Andrzej Romanek, poseł Solidarnej Polski.
Przy wyborze wyczynu tygodnia goście zgodnie przyznali, że na to miano zasługuje krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza, która za 200 milionów złotych wybuduje Centrum Energetyki. Naukowcy AGH będą prowadzić tam najnowocześniejsze w Europie badania nad zdobywaniem nowych źródeł energii, ale też nad wykorzystywaniem klasycznych źródeł. - My jesteśmy w stanie zwyciężać w Europie tylko i wyłącznie dzięki nowoczesnym technologiom. Brawo dla AGH, oficjalnie deklaruje wsparcie i pomoc dla takich inwestycji - przekonywała Małgorzata Jantos.

Wtórował jej Kazimierz Chrzanowski, który zwrócił uwagę, że tego typu inwestycje służą nie tylko miastu, województwu, ale również całemu krajowi. -W Krakowie jest olbrzymi potencjał naukowy i mamy obowiązek wspierać go również takimi inwestycjami - twierdził Chrzanowski. Zdaniem Andrzeja Romanka Centrum Energetyki powinno zająć się badaniami nad wykorzystaniem węgla. -Mamy gigantyczne zasoby węgla, warto wypracować nowe metody czystego wykorzystania tego surowca - apelował Romanek. Również Andrzej Harężlak nie miał wątpliwości, że budowa Centrum Energetyki, to najlepsza wiadomość mijającego tygodnia. -Głos oddaję na tę nominacje, bo taka inwestycja będzie impulsem rozwoju nie tylko Krakowa, ale również kraju.

Goście Radia Kraków komentując wydarzenia ostatniego tygodnia zdecydowali, że blamażem można nazwać skandaliczne zachowanie pseudokibiców Wisły i Cracovii.
Kibole wnieśli na mecze race świetlne i transparenty z obraźliwymi hasłami. -Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego problemy z którymi poradzono sobie m.in. w Wielkiej Brytanii cały czas występują na polskich stadionach - komentowała Małgorzata Jantos. Zdaniem Kazimierza Chrzanowskiego cały czas w walce z bandytyzmem na stadionach brakuje konsekwencji. -Zgadzam się z byłym ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ćwiąkalskim, który mówił, że należy zamknąć nie pojedyncze sektory, a całe stadiony - przekonywał Chrzanowski. Wtórował mu Andrzej Harężlak, który stwierdził, że z bandytami należy walczyć twardymi metodami. -Tylko w ten sposób można z nimi wygrać - mówił. Zdaniem Andrzeja Romanka konieczna jest konsekwencja w wyłąpywaniu i karaniu stadionoych bandytów. Poseł Andrzej Romanek swój głos na miano blamażu tygodnia oddał jednak na informacje o możliwości likwidacji Karpackiego oddziału Straży Granicznej. -Jako lokalny patriota czuję się zobowiązany do nagłaśniania tej bulwersującej sprawy - stwierdził Romanek.
Rozstrzygnięcie plebiscytu na Blamaż i Wyczyn w poniedziałkowym magazynie Co niesie Dzień po godzinie 8.30.


Marcin Kwaśny/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię