Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Do 27 lipca można zgłaszać uwagi do projektu planu zagospodarowania dla obszaru „Nowe Miasto”

  • Bartłomiej Bujas
  • date_range Poniedziałek, 2022.07.11 17:04 ( Edytowany Wtorek, 2022.07.12 16:02 )
Dotyczy on rejonu Płaszowa i Rybitw, w południowo-wschodniej części Krakowa. Na tym obszarze swoje siedziby ma dużo różnorodnych firm. Są to zarówno przedsiębiorstwa produkcyjne, o charakterze wytwórczym oraz pełniące funkcje magazynowe. Tereny kolejowe w rejonie stacji Płaszów to natomiast najważniejszy element krakowskiego węzła kolejowego, zarówno w ruchu pasażerskim jak i towarowym.

Fot. Wydział Planowania Przestrzennego

Wraz z wprowadzaniem tam zabudowy mieszkaniowej konieczne będą zmiany tych terenów w kierunku funkcji użyteczności publicznych, biurowych i przemysłu wysokich technologii, które będą powiązane z planowaną zabudową mieszkaniową. Opracowanie planu miejscowego dla tego obszaru umożliwi budowę wieżowców do wysokości 150 metrów.  Film prezentujący założenia i koncepcję Nowego Miasta można obejrzeć na stronie krakow.pl.

Mieszkańcy południowo-wschodniej części miasta są podzieleni. Część z nich w nowej dzielnicy nazywanej już "krakowskim Manhattanem" widzi duży potencjał. Inni obawiają się gęstej zabudowy:

Posłuchaj mieszkańców


Miasto tłumaczy, że na terenie "dzielnicy przyszłości" powstanie 65 hektarowy park. Byłby większy niż Błonia Krakowskie.

Na zgłaszanie uwag mieszkańcy mają dwa tygodnie. Propozycje można przesyłać do 27 lipca.

Wnioski z konsultacji zostaną zaprezentowane w sierpniu - mówi Stanisław Prochwicz z urzędu miasta. - Do 17 sierpnia powinno się ukazać w BIP zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa o rozpatrzeniu uwag i z tego zarządzenia będzie wynikało, czy będzie, czy będzie ponowiona procedura, czy projekt będzie przekazywany do Rady Miasta Krakowa celem jego uchwalenia.   Już podczas spotkania z mieszkańcami uczestnicy pytali o przyszłość firm działających w pobliżu inwestycji, także o planowane rozwiązania drogowe i komunikacyjne.

Propozycje dla Nowego Miasta można przesyłać mailowo na adres: [email protected], także za pomocą systemu ePUAP.

Uwagi można również dostarczyć osobiście do siedziby Wydziału Planowania Przestrzennego przy ulicy Mogilskiej 41 w Krakowie lub do punktów obsługi mieszkańca w galeriach handlowych.

Źródło: Krakow.pl
Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię