Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Czy uda się wykupić kolejkę na Kasprowy?

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.06.21 08:56 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:19 )
Zakopane jest już prawie gotowe do wzięcia udziału w prywatyzacji Polskich Kolei Linowych.

foto: Przemek Bolechowski

Posłuchaj burmistrza Zakopanego
Za kilka dni powołania zostanie spółka Polskie Koleje Górskie, która ma emitować obligacje. To sposób na wykupienie majątku PKL-u. Sprawy formalne zostały już załatwione i teraz wszystko jest w rękach Rady Miasta Zakopane, która ma podjąć decyzję. Janusz Majcher - burmistrz Zakopanego - ujawnia, że miasto szuka inwestora, który dołoży część pieniędzy - same zyski z obligacji nie wystarczą . Obligacje na rynku miałyby się pokazać za dwa miesiące.

Prywatyzacja Polskich Kolei Linowych budzi pod Tatrami ogromne emocje - na sprzedaż jest nie tylko kolejka linowa na Kasprowy Wierch, ale też wyciągi i trasy narciarskie w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym. Dla Zakopanego Kasprowy to symbol i dlatego władze miasta chcą wykupić PKL.

Rywalem górali są Słowacy zainteresowani wykupieniem kolei linowych. Decyzje o tym jak zostaną sprywatyzowane PKL zapadną najwcześniej pod koniec bieżącego roku - tu decydujący głos ma Ministerstwo Infrastruktury, które jest właścicielem PKL-u.


Przemek Boelchowski/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

550980

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię