Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ciąg dalszy walki o Młynówkę w Krakowie

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.07.19 18:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:24 )
Mieszkańcy Krakowa po raz kolejny protestowali przeciwko zabudowie Parku Młynówka Królewska, na krakowskiej Krowodrzy.

Fot. Ola Ratusznik

Posłuchaj wypowiedzi protestujących
Przypomnijmy, o Młynówce zaczęło być głośno po tym, jak właściciel działki przy Al. Kijowskiej, wyciął 10 drzew, by przygotować teren pod budowę apartamentowca. Na wycinkę i budowę uzyskał pozwolenie miasta i tej budowy już nie można powstrzymać.Walka toczy się o pozostałe zielone tereny i zablokowanie budowy kolejnych bloków. Wczoraj o 17 rozpoczęła się pikieta przed budynkiem Magistratu. Kilkudziesięciu protestujących przyniosło ze sobą transparenty. Przez godzinę na Placu Wszystkich Świętych było głośno od krzyków. Elżbieta Koterba - wiceprezydent Krakowa ds. rozwoju miasta odpowiadała protestującym, że miasto na razie prowadzi rozmowy z deweloperem i jest szansa na zamianę działek pod budowę kolejnych bloków.Z planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu każdy może się zapoznać w Urzędzie Miasta przy ulicy Sarego. Każdy ma również prawo do wniesienia swoich uwag.Park Młynówka Królewska biegnie od Mydlnik do Al. Słowackiego, wzdłuż dawnego koryta rzeki.(Ola Ratusznik/jp)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię