Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Byli pracownicy krakowskich delikatesów Alma protestowali na ul. Floriańskiej

  • Kraków
  • date_range Środa, 2017.01.04 12:22 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 09:05 )
Kilkudziesięciu byłych pracowników krakowskich delikatesów Alma protestowało przy ulicy Floriańskiej, domagając się gwarancji wypłaty zaległych wynagrodzeń i świadczeń. We wrześniu spółka złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego, które ma ratować jej sytuację finansową. Pod koniec roku zlikwidowano kilka sklepów Almy w największych miastach w Polsce.

Fot. Marek Lasyk

Protest pracowników Almy

 

Przy Floriańskiej 3 odbywało się walne zgromadzenie udziałowców Almy. Pracownicy uznali więc, że to dobra okazja, by podkreślić swoje niezadowolenie. Protestujący żądają wypłaty zaległych pensji. Twierdzą, że nie mają dostępu do informacji, a udziałowcy zapewniają ich o wypłacie pieniędzy tylko drogą nieoficjalną. 

Byli pracownicy żądają spotkania z udziałowcami i publicznego zapewnienia, że dostaną zaległe wynagrodzenia wraz z odszkodowaniem za zwłokę. Chcą by pieniądze wypłacono im najpóźniej w połowie stycznia. 

Spółka we wrześnie uznała, że w ramach restrukturyzacji tylko w Małopolsce będzie musiała zlikwidować 1300 etatów.

Tymczasem Inspekcja Pracy w Krakowie skierowała do sądu wniosek o ukaranie sieci sklepów Alma - za zwłokę w wypłacie pensji i świadczeń dla zwolnionych pracowników. Sąd zdecyduje jak wysoka będzie kara.

Jeszcze w tym miesiącu inspekcja przeprowadzi w firmie kolejną kontrolę. I jeśli pieniądze nie pojawią się na kontach pracowników - zacznie się postępowanie egzekucyjne.

 

 

(Dominika Panek/ew)

Obserwuj autorkę na Twitterze: 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię