Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Balice - szynobus drogi, w autobusach tłok

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.06.21 09:55 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:19 )
Podróżni rezygnują z jazdy pociągiem na lotnisko w Balicach... i przesiadają się do miejskich autobusów.

foto: Maciej Skowronek

Posłuchaj relacji Macieja Skowronka
Przewozy Regionalne, na początku miesiąca, podniosły ceny biletu na pociąg z Dworca Głównego w Krakowie do Balic - z 12 do 19 złotych.
Dla pasażerów to zbyt dużo, dlatego zaczęli korzystać z komunikacji miejskiej. Efekt? Tłok w autobusach, jakiego dawno na trasie do Balic nie było.

ZIKiT w czerwcu - na trasę na lotnisko - zaczął wysyłać większe, przegubowe autobusy. Na początku miały one jeździć tylko w te dni, w których spodziewano się większej liczby gości na Euro 2012. Ale teraz postanowiono, że będą jeździły na wszystkich kursach. To - niestety - tylko nieznacznie zmniejszyło tłok.

Na lotnisko w Balicach z Dworca Głównego kursują dwie linie autobusowe: 292 i 208. Odjeżdżają średnio co pół godziny. Bilet kosztuje 3 złote i 40 groszy. Podróż trwa jednak około 45 minut, dwa razy dłużej, niż jazda szynobusem.


Przewozy Regionalne tłumaczą podwyżkę cen za pociąg rosnącymi cenami paliwa. Ale sprawą już zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sprawdzi, czy PKP nie działa na szkodę swoich klientów. Zawiadomienie złożył jeden z małopolskich parlamentarzystów, oburzony tak znaczną podwyżką.Maciej Skowronek /bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

551092

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię