- A
- A
- A
Atak zimy na Podhalu i w Zakopanem
Zima dała o sobie znać na Podhalu. Nocą w górach spadło 30 centymetrów śniegu. Padało też w Zakopanem. Zrobiło się też bardzo zimno.Na szczęście wszystko wskazuje na to, że nocne opady śniegu w Tatrach i na Podhalu to już ostatni atak zimy.
Synoptycy zapowiadają od jutra stopniowe ocieplenie i poprawę pogody.
Śnieg wyrządził w Zakopanem sporo szkód - wiele drzew jest połamanych, a przymrozki zniszczyły wiele kwiatów na miejskich zieleńcach. Teraz jednak - jak zapewnia Michał Furmanek kierownik stacji IMGW na Równi Krupowej w Zakopanem - będzie już tylko cieplej. "Temperatura od jutra będzie przekraczać 10 stopni, z każdym dniem będzie cieplej" - zapewnia Furmanek.
A na razie na Kasprowym Wierchu termometry pokazują minus 3 stopnie, w Zakopanem słupek rtęci zatrzymał się na termometrach przy zerze.
Prognozy pogody przewidują, że opady będą stopniowo zanikać i powoli będzie się robić coraz cieplej. W niedzielę w Zakopanem ma być już plus 20 stopni i powinno świecić słońce.
Z kolei służby kryzysowe wojewody małopolskiego ostrzegają przed wzrostem stanu wód niektórych rzek. Rzeki i potoki w zlewni Dunajca, Białej Tarnowskiej i Ropy mogą osiągnąć stan wysoki. W niektórych przypadkach mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. To w związku z opadami deszczu w tych rejonach. Komunikat wojewody informuje, że zagrożenie ma minąć jutro rano.
(Przemek Bolechowski /jp)
Synoptycy zapowiadają od jutra stopniowe ocieplenie i poprawę pogody.
Śnieg wyrządził w Zakopanem sporo szkód - wiele drzew jest połamanych, a przymrozki zniszczyły wiele kwiatów na miejskich zieleńcach. Teraz jednak - jak zapewnia Michał Furmanek kierownik stacji IMGW na Równi Krupowej w Zakopanem - będzie już tylko cieplej. "Temperatura od jutra będzie przekraczać 10 stopni, z każdym dniem będzie cieplej" - zapewnia Furmanek.
A na razie na Kasprowym Wierchu termometry pokazują minus 3 stopnie, w Zakopanem słupek rtęci zatrzymał się na termometrach przy zerze.
Prognozy pogody przewidują, że opady będą stopniowo zanikać i powoli będzie się robić coraz cieplej. W niedzielę w Zakopanem ma być już plus 20 stopni i powinno świecić słońce.
Z kolei służby kryzysowe wojewody małopolskiego ostrzegają przed wzrostem stanu wód niektórych rzek. Rzeki i potoki w zlewni Dunajca, Białej Tarnowskiej i Ropy mogą osiągnąć stan wysoki. W niektórych przypadkach mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. To w związku z opadami deszczu w tych rejonach. Komunikat wojewody informuje, że zagrożenie ma minąć jutro rano.
(Przemek Bolechowski /jp)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:30
Park rozrywki w centrum miasta. Tajemnice Parku Krakowskiego
-
22:05
Alternatywna mapa Europy Środkowej – MCK x Radio Kraków. Miasta, które wymyśliły swoją stołeczność
-
21:37
STUHRALIA 2026. Kraków ponownie uczci pamięć Jerzego Stuhra
-
20:36
Koniec problemów na Zakrzówku? Trwają przygotowania do otwarcia basenów
-
19:53
Kraków uczcił 250-lecie niepodległości Stanów Zjednoczonych
-
19:38
Ekstraklasa wraca na Reymonta z przytupem: 30 tysięcy kibiców na miesiąc przed meczem!
-
17:54
Wisła Kraków pożegnała bramkarza Antona Cziczkana
-
17:34
Książki rozdawana na Plantach i w tramwaju! 17 czerwca Święto Wolnych Książek z Biblioteką Kraków
-
16:55
Nowy wjazd do Zakopanego otwarty przed wakacjami. Kierowcy ominą korki
-
16:42
„Nie mieli prawa tego zrobić”. Ekspert ocenia nagranie z krakowskiego szpitala
-
16:33
Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego mieszkania i jakie błędy najczęściej popełniają kupujący?
-
16:25
Justyna i Jan - najlepsi w Monte Rosa SkyMarathon!
-
15:45
Marian Kołodziejczyk – Tarnów i okolice
-
15:42
Niedźwiedź coraz bliżej ludzi. Służby otrzymują kolejne zgłoszenia
-
15:39
Małopolska szykuje się na wielkie święto kolarstwa! Wyścig J-labs Gołcza Race 2026 nadjeżdża z niemal 750-osobowym peletonem.
-
15:26
Wyzwiska, wulgaryzmy i bicie pacjenta przez ochronę. Co się wydarzyło w krakowskim szpitalu?
-
15:14
Nowy album Agaty Kulis – „Liberty & Identity”
-
15:12
Ciało młodej kobiety odnalezione w Wiśle. Trwa ustalanie jej tożsamości
-
15:05
Wielkie wyróżnienie dla Polki. Maja Chwalińska z dziką kartą na Wimbledon!
-
10:45
Kraków dr Moniki Widzickiej - odc. VIII - "Muzyka w salonie”
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze