Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Akcja przeciwko kierowcom blokującym przejazd tramwajów

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2012.05.07 08:17 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:10 )
Koniec z blokowaniem tramwajów przez źle zaparkowane samochody. Krakowska straż miejska ruszyła z akcją, która ma zwalczyć nieodpowiedzialne zachowania kierowców.

Fot. Maciej Skowronek

Przez cały maj funkcjonariusze będą patrolowali ulicę Długą, na której najczęściej dochodzi do takich sytuacji. Wzdłuż ulicy pojawiły się też specjalne znaki drogowe przypominające o tym, że nie należy parkować zbyt blisko torowiska

"Blokowanie tramwajów to przede wszystkim kłopot dla pasażerów" - mówi Marek Gancarczyk z krakowskiego MPK. Efekt to gigantyczne opóźnienia w rozkładzie i konieczność organizowania objazdów.

Niewykluczone, że w przyszłości straż miejska pojawi się też na innych krakowskich ulicach, na których samochody blokują tramwaje, na przykład na Rakowickiej.

Podobna akcja była prowadzona kilka lat temu na fragmencie ulicy Karmelickiej, zaraz po wprowadzeniu tam zakazu wjazdu. Patrole policji wyłapywały kierowców, którzy nie przestrzegali znaków drogowych. Po dwóch tygodniach problem zniknął.

Za odholowanie samochodu zapłaci jego właściciel. Wraz z mandatem może to kosztować nawet tysiąc złotych.
(Maciej Skowronek/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię