Natalia Gancarz z Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie przekonuje, że  wieczorowa pora zwiedzania najstarszej nekropolii w Tarnowie dostarczy pretekstu do snucia ciekawych opowieści.

Przewodni będzie nas prowadził po znanych miejscach na cmentarzu, po miejscach, gdzie są pochowane znane osoby, ale opowie też sporo na temat różnych strachów, zwidów, dziwactw związanych z wierzeniami  na temat zmarłych oraz o dybukach znanych z kultury żydowskiej.Początek spacery po Kirkucie  o 21. Zbiórka przed bramą główną cmentarza. W sobotę będzie można zwiedzać Cmentarz Stary.

Tegoroczna odsłona tarnowskie Nocy Muzeów, także dla i z uchodźcami wojennymi z Ukrainy. Przygotowaliśmy specjalne oprowadzenia po wszystkich atrakcjach Nocy Muzeów, dla naszych gości z Ukrainy, którzy nie mówią po polsku - mówi Ewa Łączyńska Widz, dyrektor tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych.

W ramach tegorocznej, tarnowskiej akcji Noc Muzeów będzie można zwiedzić kilkanaście instytucji kulturalnych w Tarnowie i okolicach. Wszystkie atrakcje dostępne będą bezpłatnie.

Cały program tarnowskiej Nocy Muzeów dostępny jest na stronie internetowej Biura Wystaw Artystycznych.