W ciągu trzech dni łącznie sprawdzono 270 sal i domów weselnych w całym regionie. Funkcjonariusze i inspektorzy sprawdzali, czy w lokalu zamontowano odpowiednią liczbę dozowników z płynem dezynfekującym, czy stoły rozstawione są w odpowiednich odległościach. Kontrolujący zwracali uwagę również na to czy personel nosi maseczki i czy liczba gości jest zgodna z wymogami sanitarnymi.

- Kontrole były prowadzone, zanim w lokalu pojawiali się goście weselni, aby nie zakłócać przebiegu przyjęć - mówi Dominika Łatak - Glonek - rzeczniczka wojewódzkiej stacji sanitarno- epidemiologicznej w Krakowie. - Sprawdzane było ustawienie stolików, dostęp do płynów dezynfekujących, czy obsługa ma maseczki, listy gości.

 

Joanna Orszulak/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.