|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Trzecie tymczasowe rondo w Tarnowie zostanie na stałe?

Tarnowscy drogowcy po wakacjach zdecydują, czy tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Starodąbrowskiej zostanie w tym miejscu na stałe. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone pod koniec czerwca, żeby złagodzić utrudnienia związane z zamknięciem przejazdu na ulicy Gumniskiej. Zdaniem tarnowskich drogowców odniosło skutek.

Posłuchaj co mówi Tomasz Marek z tarnowskiej drogówki

fot: Bartek Maziarz

Tymczasowe rondo w tym miejscu chwali też aspirant sztabowy Tomasz Marek z tarnowskiej drogówki. "Po kilku tygodniach możemy powiedzieć, że rondo się sprawdza. Na to rondo nie da się wjechać z dużą prędkością. Wyspa centralna nie jest wielka, są wymalowane powierzchnie wyłączone z ruchu. Przez to nie ma tam wielu stłuczek" - mówi.

Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść jesienią. Wtedy tarnowscy kierowcy wrócą z wakacji i drogowcy przeprowadzą analizy tego rozwiązania. To nie oznacza jednak końca utrudnień związanych z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem na ulicy Gumniskiej. Przypomnijmy, kolejarze mają otworzyć przebudowaną drogę dopiero pod koniec roku.

Od 24 czerwca na rondzie na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Starodąbrowskiej doszło do dwóch kolizji. Także do dwóch kolizji doszło na położonym nieopodal skrzyżowaniu ulic Mostowej i Kołłątaja, na której zmieniono kierunek ruchu i wyłączono sygnalizację świetlną.

Co ciekawe, gdyby tarnowscy drogowcy podjęli decyzję o pozostawieniu tego ronda na dłużej, byłaby to już trzecia taka sytuacja po rondach na skrzyżowaniach ulicy Słonecznej i Starodąbrowskiej oraz Krakowskiej i Sikorskiego.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 14

GS

Piątek, 11 sierpnia 2017, 15:14

Panie Prezydencie, mam dośc tymczasowych rond, boisk do lekkolatletyki które nie spełniają norm nawet dla przeprowadzenia zawodów dla żaków, mam dość sztucznych boisk- za małych, gdzie wiczorem nie wszystkie światła się świecą. Mam dość widoku Owintaru, mam dość za kantorię (dlaczego nie ma tam urządoznych miejsc do sportów wodnych). Mam dość Panie prezydencie usmiechnęitej pana twarzy, tego samozadowolenia, które jest kpiną z nas wszytskich, tych obiecanek, remontu Krakowskiej, niekończących sie remontów wiaduktów. Mam dość starych autobusów i lanserów z miasta, którzy tak czesto wypinają sie do zdjęc, a szczytem ich mozliwości jest organizacja tańców na Rynku, Rynku którego płyta woła o pomste do nieba. Mam po prostu tego dość.

Odpowiedz

???

Piątek, 11 sierpnia 2017, 13:01

Nie wiem, czy nikogo nie martwi to że miasto ma kasę na realizację każdego pomysłu prezydenta? Czy skończyły się ograniczenia budżetowe, p których zawsze było głośno, czy może rośnie dług do spłacenia dla następcy?

Odpowiedz

Kierowca

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 23:27

Rondo Szkotnik i Szujskiego kiedy będzie zrobione? Mówili o tym chyba w 2013. Kolejny mit Tarnowski, jak stadion, owintar, pola klikowskie, itd. Dobrze że wybory wkrótce to może Ci obiecywacze wreszcie odejdą w niepamięć!

Odpowiedz

Tu-w

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 19:01

To, że ruch jest w miarę płynny na tym skrzyżowaniu to nie zasługa ronda, bo wcześniej więcej pojazdów tamtędy przejeżdżało tylko kierowania się na inne ulice. Nie ma się czym zachwycać. Dobrze że poprzednicy p. Ciepieli zrobili remont całej Starodąbrowskiej to terzz zostało wstawienie ronda. Jakby w drodze dalej stała kamienica a Starodąbrowska była połowy obecnej szerokości to geniuz byłby potrzebny. Tetaz to problemem - chociaż są wakacje- jest slrzyżowamie Tuchowska, Konarskiego, Narutowicza. Tam jest problem i to spowodoany remontami wiaduktów. Dużo kierowców przemieszcza się obwodnicą. Tam trzeba ronda.

Odpowiedz

fatal

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 17:31

@ron delek

czyli osiedle do dezubekizacji. Faktycznie - kto wtedy mógł pomarzyć o domu...

Odpowiedz

J23

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 14:00

Jeżeli banalne rozwiązania tymczasowe są lepsze od strategicznych rozwiązań tzw. układu komunikacyjnego miasta, to może też sprawdzi się tymczasowa zmiana na stanowiskach planowania i organizacji ruchu w mieście?. Pan Prezydent przed wyborami był zbulwersowany organizacją ruchu na tym skrzyżowaniu, ale musiało minąć 3 lata... Ponadto jak zaczną planować, to każde rondo kosztuje 5-7 mln złotych, a tymczasowe stoi i spełnia swą rolę za 300 tys. Poddaję pod rozwagę skrzyżowanie Pułaskiego/Krakowska, Spokojna/Al. Piaskowa. Jak mieszkańcy przejmą inicjatywę w sprawie organizacji ruchu i wymuszą zmiany, to może będzie lepiej. Innej drogi nie ma!

Odpowiedz

ron delek

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 13:57

@min

Jubileusz czterdziestolecia powstania Osiedla Koszyckiego w Tarnowie. Uroczystości jubileuszowe w najbliższą sobotę 12.08.2017 na placu zabaw i. Janusza Kusocińskiego ul. Henryka Sucharskiego Rozpoczęcie biegiem ulicznym o godz. 8.00 Potańcówka do białego rana, gra zespół ŻUKI. Zapraszam

Odpowiedz

min

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 13:25

@ron delek

A skąd czterdziestolecie???

Odpowiedz

ron delek

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 13:11

Tymczasowe rondo Krakowska, Koszycka, Czerwona na czterdziestolecie Osiedla Koszyckiego (nazwa już jest). Moim skromnym zdaniem rondo w tym miejscu powinno być od co najmniej 10 lat. Najciekawsze jest to że RONDA TYMCZASOWE nie wiele kosztują a rozwiązują problemy komunikacyjne miasta. Nie upłynie kilkanaście lat a w Tarnowie przybędzie kolejnych 7 TYMCZASOWYCH ROND. Tarnów powinien dołączyć do miast które w bardzo dużym stopniu ograniczyły (pozbyły) się sygnalizacji świetlnej.

Odpowiedz

Kol

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 12:46

Kilka lat temu nie chcieli mieszkańcy i radni rond, bo się bali i do tego drogie. Może potaniały? A projekt też jest potrzebny?

Odpowiedz

off

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 10:04

Kiedy rondo Czerwona, Krakowska, Koszycka. Po 15 tam jest masakara

Odpowiedz

a

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 09:30

No właśnie, co z obiecywanym rondem Szkotnik-Szujskiego? Przecież tam też doskonale by się sprawdziło, zwłaszcza że jest na to miejsce. Obiecywano mieszkańcom, za pieniądze podatników wykupiono budynki i... zrobili parking dla prywatnej firmy? Czy jakiś Radny tego miasta mógłby w swej łaskawości ruszyć ten kolejny śmierdzący temat z poprzedniej kadencji?

Odpowiedz

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 08:17

Szanowny Panie Redaktorze. Proszę się dowiedzieć, kiedy powstanie rondo na przecięciu ulic Szkotnik i Szujskiego. Pod tę budowę wykupiono i wyburzono kilka kamienic, a obecnie mieści się tam parking Okońskiego. Warto podrążyć temat.

Odpowiedz

Wesoły Romek

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 08:03

Tymczasowe rondo, tymczasowe miasto, tymczasowy prezydent.

Odpowiedz