|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Mieszkańcy najdłuższego bloku w Tarnowie w niezwykły sposób uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

STO LAT! - taki napis wspólnymi siłami stworzyli tarnowianie! W niedzielę, w ramach akcji "Światła na niepodległość", mieszkańcy blisko 300 mieszkań najdłuższego bloku w Tarnowie - zgasili lub zaświecili światła w swoich domach. Powstał z tego napis "100 lat", który był widoczny przez pół godziny.

Posłuchaj materiału Magdaleny Zbylut

"Nie możemy się już doczekać. Będzie piękna iluminacja. Nie wyobrażamy sobie, żeby nie przyłączyć się do tej akcji - w końcu drugiej tak wyjątkowej i okrągłej rocznicy pewnie już nie dożyjemy" - mówili naszej reporterce Magdalenie Zbylut tarnowianie. 

Część mieszkańców, a blok liczy ponad 300 mieszkań w 12 klatkach, zaświeciła a część - zgasiła światło na pół godziny. Napis miał ponad 100 metrów szerokości. 

"Światła na niepodległość" rozpaliły się w bloku przy ulicy Bitwy pod Monte Cassino 5 w Tarnowie w niedzielę o godzinie 19:30. Później mieszkańcy spotkali się przy torcie, herbacie i... wspólnym składaniu sobie życzeń. 

 

 

(Magdalena Zbylut/ew)
 

92%
8%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 18

Abc

Wtorek, 11 grudnia 2018, 17:34

Co za różnica ile mieszkań? Ważny jest efekt, który wyszedł super.

Odpowiedz

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 18:09

a może to tylko 288 mieszkań

Odpowiedz

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 17:26

w redakcyjnym komentarzu dwie sprzeczne i formacje o mieszkańcach 12 klatkowego bloku: 11 pięter + parter = 432 mieszkań; oczywiście nie wszyscy, z różnych względów, przyłączyli się do tej wspaniałej akcji, niemniej szacunek dla realizatorów. A blok to właściwie dwa bloki złączone przewiązką budowlaną.

Odpowiedz

PISowiec

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 13:45

@KODowiec

Wstapniale, wstapniale, oczywiście. Znowu nawdychałeś się dymu z rac, założyłeś za ciasną kominiarkę i bredzisz.

Odpowiedz

KODowiec

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 13:31

pytaj antyPISowców którzy marsz Niepodległościowy w Warszawie uważali za zły oraz uczestników jego nazywali faszystami. ja osobiście uważam ze świętowanie niepodległości Polski to wstapniale święto :)

Odpowiedz

Tarnów!

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 10:22

Mieszkańcy Tarnowa w nas siła! Sami sobie to zorganizowaliśmy i pokazaliśmy, że potrafimy zrobić coś co echem odbija się po całej Polsce dzisiaj :) oby więcej akcji i czas zabrać się za porządek w naszym mieście, na władze naszego miasta nie mamy co liczyć. Widzisz w swojej okolicy coś co trzeba zmienić? Skrzyknijcie się i działajcie. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO stworzenia tego wydarzenia!

Odpowiedz

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 09:33

@Wesoły Romek

Masz rację. Sami musimy zmienić rzeczywistość bo na synonima i jego urzędników nie można liczyć.

Odpowiedz

Wesoły Romek

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 09:20

Teraz drodzy tarnowianie zobaczcie, jaka jest siła społeczników. Z własnej inicjatywy, poświęcając własny czas i energię, potrafili przejść do prawie 300 mieszkań i namówić lokatorów, aby w odpowiedniej godzinie zareagowali właściwie. Ten wielki napis jest takim wzorcem siły obywatelskiej. To byłoby niemożliwe do zrobienia gdyby wziął się za to Roman. 9 grudnia dowiedzielibyśmy się od rzeczniczki, że z powodu mrozów impreza została przesunięta. Nie przestawajmy wierzyć we własne możliwości, bo to wielka siła, która może zmieniać Tarnów.

Odpowiedz

OdKODowiec

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 08:55

@KODowiec

Gorączka, uderzyłeś się w głowę czy tato ci do wanny wchodził?

Odpowiedz

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 08:55

Czy świętowanie niepodległości to już faszyzm?

Odpowiedz

KODowiec

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 08:35

super akacja ! brawo ! teraz czekać aż przeciwnicy PIS powiedzą że tą akcję zorganizowali i uczestniczyli w niej faszysci i inni tacy ..... to samo co mówili po marszu w warszawie .... heh

Odpowiedz

resortowe dziecko

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 07:55

W roku bodaj 1945 za dzień święta narodowego uznano 22 lipca, tzn. rocznicę ogłoszenia manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego, zaś święto w dniu 11 listopada zostało faktycznie (chociaż nie formalnie) zniesione. W następnych latach Narodowe Święto Niepodległości było obchodzone jedynie w kościołach, gdzie patriotycznie nastawieni księża odprawiali w tym dniu uroczyste msze, czasem w porozumieniu ze środowiskami kombatanckimi.

Odpowiedz

Tom

Niedziela, 9 grudnia 2018, 21:38

Wspaniała akcja! Gratulacje dla mieszkańców i organizatorów. Piękny efekt

Odpowiedz

Patrycja Sz.

Niedziela, 9 grudnia 2018, 16:31

Sztuczne ognie będą?

Odpowiedz

Generał

Niedziela, 9 grudnia 2018, 16:29

Skąd najlepszy widok?

Odpowiedz

Niedziela, 9 grudnia 2018, 16:27

@Filon

Kto cię zniewala? masz paszport, możesz wyjechać w każdej chwili. zniewoleni są tylko kryminaliści i słusznie.

Odpowiedz

Filon

Niedziela, 9 grudnia 2018, 12:04

Niepodleglosc?a co z okupantem ktory nas zniewala!

Odpowiedz

Go

Sobota, 8 grudnia 2018, 15:14

Super pomysł, gratulacje.

Odpowiedz