|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Podsumowujemy pierwszy rok samorządów. Co zmieniło się w Nowym Sączu?

12 miesięcy wypełnionych ostrymi sporami prezydenta z Radą Miasta i długą listą nierozwiązanych problemów – podsumowanie pierwszego roku nowej kadencji samorządu w Nowym Sączu nie jest optymistyczne. Prezydent Ludomir Handzel przekonuje, że jego głównym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców. Opozycja wytyka prezydentowi, że życie w Nowym Sączu staje się coraz droższe.

Sądecki ratusz - testowa iluminacja. Fot. arch. Damian Radziak

#RozmowaRadiaKrakow Czytaj: Ludomir Handzel: "Będę bronił interesów sądeczan. Interesem jest odkorkowanie ulicy Węgierskiej"

 

Jeden z głównym sporów toczonych w Nowym Sączu w ostatnich 12 miesiącach dotyczy dotacji dla sądeckich wodociągów. Prezydent zdecydował o jej zmniejszeniu przekonując, że wodociągi stać na niskie ceny wody i ścieków. Konsekwencją są jednak drastyczne podwyżki rachunków dla mieszkańców. Bez względu na racje prezydenta czy silnej opozycji w radzie miasta to jest fakt, który mieszkańcy już odczuwają.

Prezydent zamyka swój pierwszy rok rządzenia częściowym spełnieniem jednej ze swoich sztandarowych obietnic, jaką jest karta sądeczanina. Ma ona dać m.in. uprawnienie do darmowego korzystania z komunikacji. Opozycja wytyka jednak prezydentowi, że wraz z komunikacją sądeczanie mieli zyskać prawo do darmowego parkowania w mieście, a w tej sprawie ciągle nie ma decyzji.

Iwona Mularczyk: Za nami 12 miesięcy trudnej współpracy z prezydentem Handzlem

Kolejny spór komplikuje ważną dla Nowego Sącza ideę budowy trzeciego mostu na Dunajcu. Stronami są tu prezydent i jeden z największych sądeckich przedsiębiorców. Coraz głośniej mówi się o ryzyku, że brak porozumienia zagrozi całej inwestycji. Ten brak porozumienia wydaje się być dziś głównym problemem, który utrudnia rządzenie w Nowym Sączu i rodzi poważny niepokój o kolejne cztery lata kadencji.

    

Więcej o budowie trzeciego mostu na Dunajcu

Podsumowujemy pierwszy rok samorządów. Sprawdzamy, co zmieniło się w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu i Zakopanem - WIĘCEJ

 

 

 

(Sławomir Wrona/ek)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

6%
94%