|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Grupa SPEED ścigała pirata drogowego z Krzeszowic. WIDEO

W czwartek patrol grupy SPEED w miejscowości Poręba Żegoty dokonał pomiaru prędkości hondy, która przekroczyła prędkość o 22 km/h. Kierujący samochodem nie zastosował się do poleceń wydawanych przez policjantów do zatrzymania pojazdu i podjął ucieczkę.

fot: policja

źródło: policja

W miejscowości Brodła uciekając przed SPEED-em wyprzedził na podwójnej ciągłej inny pojazd, a jadąc w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością nawet 135 km/h. Podczas całego pościgu kierowca popełniał kolejne wykroczenia m.in. stworzył zagrożenie w ruchu drogowym dla trzech rowerzystów, którzy zmuszeni byli zjechać na pobocze oraz dwóch samochodów, zmuszając jednego z kierujących do gwałtownego hamowania w celu uniknięcia zderzenia. Brawurowy kierowca swoim zachowaniem zmusił także pieszych do ucieczki z drogi, a także pokonał rondo jadąc pod prąd. 

Ucieczka pirata drogowego zakończyła się na polach uprawnych, gdzie kierowca hondy wraz z swoim pasażerem wysiedli z pojazdu i kontynuowali ucieczkę pieszo. Zostali zatrzymani przez policjantów około 500 metrów od miejsca porzucenia samochodu. Okazało się, że kierowcą był 20-letni mieszkaniec gminy Krzeszowice. Był trzeźwy. Pasażerem 19-letni mieszkaniec gminy Alwernia.

W hondzie na dywaniku policjanci ujawnili woreczek ze znikomą zawartością białego proszku. Mając podejrzenia, że jest to narkotyk, 20–latkowi została pobrana krew na oznaczenie ewentualnych substancji zakazanych we krwi. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych było również wiadome, że młody człowiek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. 

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Poniatowej Policji w Chrzanowie. Pasażer po przesłuchaniu został zwolniony, natomiast kierowca odpowie za kierowanie bez uprawnień, usłyszał także zarzut z art. 178b kodeksu karnego, który mówi o tym, że kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

W zależności od wyniku badań krwi kierującego na oznaczenie środka niedozwolonego, młody mężczyzna może usłyszeć kolejny zarzut. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

(małopolska policja/ko)

88%
12%