|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Walka z nielegalnymi graffiti na murach krakowskich budynków rozpoczęta

Pogromcy Bazgrołów - czyli zespół do walki z nielegalnymi malowidłami - przeprowadził inwentaryzację w centrum miasta. Na pierwszy ogień poszły bohomazy na kamienicach od Radia Kraków do Nowego Kleparza. Tylko na tym odcinku wytypowano do likwidacji kilkadziesiąt nielegalnych graffiti.

Posłuchaj materiału Kuby Nizińskiego

Anna Dunajska, Pogromczyni Bazgrołów, przy jednym z wielu nielegalnych graffiti, jakie można spotkać na Alei Trzech Wieszczów. Fot. Kuba Niziński

Jak powiedziała Anna Dunajska, Pogromczyni Bazgrołów, najpierw potrzebne są deklaracje wzięcia udziału w akcji przez zarządców kamienic: "Są osoby, które zareagowały bardzo entuzjastycznie, są też tacy, którzy w ogóle naszym działaniem się zainteresowali".

Czyżby doszło do tego, że widok graffiti na murach nam spowszedniał? Jak podkreślają Pogromcy Bazgrołów, udział w akcji jest całkowicie bezpłatny, a przy okazji możemy oczyścić otaczającą nas przestrzeń. 

- Chcemy zwrócić uwagę na to, że mamy duży problem z grafiiti. Chcemy wywołać debatę i rozpocząć modę na wzięcie odpowiedzialności za najbliższe otoczenie - dodaje Dunajska. 

 Zaprosimy do gremium organizacje działające w Krakowie. Nie chcę działać sam. Każdy powinien wyznaczyć sobie strefę działania i walczyć. Będąc przewodniczącym komisji, w której skład wchodzą główne instytucje krakowskie jak: ZIKiT, MPO, ZBK i tak dalej, dopraszamy też wszelkie inne ciała, które na swoim odcinku będą realizować myśl przywrócenia schludnego miasta - mówił w rozmowie z Jackiem Bańką Waldemar Domański, szef zespołu ds. nielegalnego graffiti, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki. CZYTAJ

Pierwsza akcja wspólnego zamalowywania bohomazów odbędzie się w sobotę 25 kwietnia na Prądniku Białym.

 

(Kuba Niziński/ew)

Obserwuj autora na Twitterze: 

 

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 2

elkonrado

Wtorek, 5 lipca 2016, 16:57

Graffiti powinno podlegać ścisłej ewidencji, a odpowiedni grafolog winien przyporządkowywać poszczególne malunki do danego wykonawcy lub grupy bo wszyscy widzimy że w wielu miejscach występuje te sam charakter pisma, te same podpisy... - ale to chyba za skomplikowane dla policji, oni nie potrafią złapać wandala zarejestrowanego przez kamery w czasie aktu wandalizmu , który wraca do domu oddalonego o 100m idioci umarzają sprawę najdalej w 2 tygodnie, a często i po kilku dniach. Po co się mają wysilać jak nikt im za umorzenie głowy nie urywa, są bezkarni w swoim nieróbstwie. gdybym miał na to wpływ połowę tych kretynów i nierobów bym zwolnił, a drugą połowę zagonił wkońcu do roboty.

Odpowiedz

humanitas

Środa, 15 kwietnia 2015, 10:40

W pierwszej kolejności powinni zlikwidować grafficiarzy, którzy czują się bezkarni. A jest to stosunkowo proste, bo każdy zostawia swój swoisty "podpis" (tag). Likwidując w pierwszej kolejności graffiti, jedynie zachęca się chuliganów i wandali do wzmożonej działalności.

Odpowiedz