|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

WOŚP gra już po raz 25. Zobacz, co się dzieje w Małopolsce

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej już dziś - w niedzielę 15 stycznia. Oprócz zbiórki pieniędzy dla ratowania życia i zdrowia dzieci i seniorów zorganizowano mnóstwo licytacji, zawodów i koncertów. Sprawdź, co się dzieje w regionie!

Fot. arch. M. Lasyk

KRAKÓW

  • WOŚP Kolejowo! "KRĘCIMY SIĘ" Pociąg WOŚP do Jasła, Biecza i Gorlic. Wspólnie z Województwem Małopolskim oraz Kolejami Małopolskimi organizatorzy WOŚP zapraszają na przejazd pociągiem specjalnym z Krakowa do Jasła i Gorlic. W trakcie podróży na pokładzie pociągu będzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pasażerowie, którzy 15 stycznia przyłączą się do WOŚP i pojadą specjalnym pociągiem, będą mieli okazję podróżować najbardziej nowoczesnym taborem Kolei Małopolskich. WIĘCEJ
  • Najgorętsza kąpiel w roku!, godz. 13:00
    KKM Kaloryfer po raz kolejny organizuje najbardziej zwariowane morsowanie w ciągu roku. Gorącem swoich serc potrafią roztopić nawet najgurbszy lód. Tym razem tematem przewodnim cyrk i cyrkowcy. Kąpiel morsów odbyła się przy Ośrodku Szkoleniowo-Żeglarskim HORN (ul. Kozia 22).
  • MotoOrkiestra WOŚP. Motocykliści, rajdowcy, quadowcy, drifterzy, paralotniarze, quad taxi, drift taxi, nowe oraz zabytkowe motocykle i samochody, najpiękniejsze repliki samochodów rajdowych Janusza Kuliga (wszystkie cztery w jednym miejscu!), gwiazdy świata motosportu, liczne licytacje i koncerty! WIĘCEJ
  • 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w NCK, czyli występy grup artystycznych działających w NCK, godz. 16:00 i II Nowohucki Bieg Policz się z cukrzycą. WIĘCEJ
  • Już 15 stycznia, odbędą się pierwsze zawody w slalomie kajakowym w 2017r. połączone będą one z licytacją na rzecz 25. Finału WOŚP. Noworoczny Slalom Równoległy to charytatywna impreza, z której całkowity dochód jest przeznaczy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Starty różnią się w znacznej mierze od tego do czego nas przyzwyczaiły klasyczne zawody w Slalomie Kajakowym. WIĘCEJ

Nie zabraknie oczywiście koncertów na Rynku Głównym. 

Zagrają:
16:30 -17:00 Navigator
17:15 - 17:45 The Flatmind
18:00 - 18:30 People of the Haze
18:45 -19:15 Golden Life
19:30 - 20:00 Kabanos
20:00 "Światełko do nieba"
20:15 - 21:00 De Press Official

 

SĄDECCZYZNA

W Nowym Sączu 25 finał WOŚP rozpoczął się już w sobotę (14.01) wieczorem. Wolontariusze z puszkami pojawili się na koncercie w Atelier Jazz Klub przy ul Zielonej. Główne wydarzenia zaplanowano jednak na niedzielę a wszystko rozpocznie rajd samochodów terenowych nad brzegami Dunajca. Pierwsze załogi wystartowały na trasę o godz. 9.00.

Centralnym punktem finału orkiestry w Nowym Sączu będzie scena ustawiona w galerii Trzy Korony. Wystąpią na niej zespoły muzyczne, artyści sądeckiej sceny teatralnej i mali tancerze z Pałacu Młodzieży. Wszystkiemu towarzyszyć będą m.in. popisy strongmana Tomasza Kowala, pokazy ratownictwa medycznego i prezentacja najnowszych technologii w laboratorium robotów. O godzinie 20 korytarze galerii zostaną wygaszone a uczestnicy włączając telefony komórkowe zapalą światełko do nieba. Po nim uczestnicy zabawy będą się mogli przenieść do klubu La Rocca gdzie wystąpią zespoły No Brothers, Poisons, Kruca Banda i Alergen.  

Przez cały dzień na ulicach miasta pieniądze do puszek zbiera 70 wolontariuszy. 

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Sączu organizowany jest podobnie jak przed rokiem bez wsparcia miejskich instytucji. Jak mówią członkowie sądeckiego sztabu nie jest to problemem. Sądecka orkiestra wraca do korzeni. Każdy, kto włącza się w jej granie robi to społecznie z przekonaniem, że taka forma pomocy ma sens.

- Nie ma w Polsce szpitala, który nie wyraził chęci przyjęcia pomocy od WOŚP – mówi Lech Zwoliński ze sztabu WOŚP w Nowym Sącz- Jeżdżą karetki od orkiestry, jest sprzęt i ja ten sprzęt widzę. Dzieci wielu moich znajomych zostały uratowane przez ten sprzęt.

W Starym Sączu w kweście ulicznej bierze udział  44 wolontariuszy a koncert 25 finału WOŚP rozpocznie się o godz. 16:00 na scenie kina Sokół. Obok zespołów regionalnych wystąpi chór gospel i najmłodsi starosądeccy artyści. Będzie też okazja do posmakowania specjałów kuchni regionalnej serwowanych na specjalnym stoisku.

Granie WOŚP słychać będzie także w Muszynie, Łącku i Grybowie. 

Muszyna –  do 19:00 w domu Starostów Muszyńskich trwa rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Cykl koncertów rozpocznie się o godz. 16:30. Konto WOŚP zasili też całodzienny dochód z lodowiska na Zapopradziu.

Łącko – główna impreza 25 finału WOŚP rozpocznie się o godz. 16.30 w sali widowiskowo-sportowej. W programie m.in. Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Jazowska i występ regionalnego zespołu Górale Łąccy. Będzie można także wziąć udział w warsztatach plastyczno-kulinarnych na których powstaną przestrzenne serduszka i orkiestrowy tort.

Grybów – na scenie MOK o godz. 16.30 zaśpiewa miejscowy raper Paweł Janus Panus, a po nim zagra zespół KanaBiSlang.

W Krynicy-Zdroju, Nawojowej i Podegrodziu tegoroczny finał WOŚP ograniczy się jedynie do ulicznej kwesty, w której łącznie weźmie udział 65 wolontariuszy.

 

TARNÓW

W Tarnowie w ramach 25. Finału zaplanowano m.in. zawody pływackie, turniej kartingowy, wyścigi samochodó terenowych rajdowych (tor w Biskupicach Radłowskich), maraton fitness i specjalny tarnowski bieg z pochodniami. Nie zabraknie też koncertów na tarnowskim Rynku:

16:00 - FOXHILL, WM, HARISSA
19:00 - Gwiazda Wieczoru: LATAJĄCE TALERZE
20:00 - Światełko do Nieba. 

SZCZEGÓŁY

 

 

(RK, Sławomir Wrona, Bartek Maziarz/ew)

25%
75%