|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|

Alfabet na wakacjach

0

A
A
A

Agnieszka Frączek

W wakacyjnym wydaniu Alfabetu podróże, przyroda i przygody.


W lipcu przyrodę obserwujemy „Za płotem z ostów”. Przyrodnicze, wakacyjne, pachnące kwiatami i ziołami wiersze napisała Agnieszka Frączek, a bajecznie i kolorowo zilustrowała Elżbieta Wasiuczyńska. W każdą niedzielę słuchamy jednego wiersza, podglądamy małe owady, zaglądamy przez płot do wiejskiego ogrodu, wybieramy się na pachnącą łąkę. Co tydzień spotkanie z poezją zapewnia nam zaczarowany głos Anny Radwan-Gancarczyk. Dla słuchaczy zawsze książka „Za płotem z ostów” (Debit).


W lipcu obchodzimy 50 urodziny Reksia. Kochamy sympatycznego psiaka w każdej wersji: filmowej, rysunkowej, literackiej. W wakacyjnym Alfabecie wersja do słuchania. Przygody Reksia już 50 letniego, a ciągle w doskonałej formie, czyta Jerzy Stuhr, a fragmenty pochodzą z audiobooka wydanego przez Papilon.


Literackie zagadki przygotowali dla Was rówieśnicy. Wybrali bohaterów ulubionych książek, przedstawiają ich rysopisy, opowiadają o nich nie zdradzając imion ani nazwisk. Bo zadanie dla słuchaczy wakacyjnego Alfabetu! Co tydzień zagadka, co tydzień do zdobycia literacka nagroda.

Anna Czerwińska-Rydel

Nie zabraknie oczywiście podróży. Co tydzień w innym kierunku. Przedstawiamy książki opowiadające o dalekich i bliskich wyprawach, pojedziemy w góry, nad morze, zwiedzimy kilka miast. Nawet ci z Was, którzy spędzają wakacje na działce, albo w pobliskim parku, mogą z nami wybrać się w daleką podróż.

Od 12 do 15 lipca zapraszamy do Rabki na sptkania z autorami, ilustratorami literatury dla dzieci.

Program festiwalu znajdziecie tutaj: http://www.rabkafestival.pl/rabka/

2 lipca w programie nowa książka Anny Czerwińskiej-Rydel, która jesto gościem tegorocznego Rabka Festival

 

Gościem festiwalu będzie też Marcin Szczygielski, autor wielu popularnych książek dla nastolatków. W Alfabecie opowie o swoim warsztacie i o spotkaniach z młodymi czytelnikami.

9 lipca

Piotr Karski zaprosi dzieci na wycieczkę w góry. Spotkacie go w Rabce a w programie Alfabet również do zdobycia jego najnowsza książka "W morze!"

 

16 lipca Marcin Mortka o "Królewskiej talii", awanturniczej, przygodowej powieści dla nastolatków  a także o wierności Tappiemu, zabawnemu wikingowi.


23 lipca spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, który opowie co to jest laporello i zaprosi wszystkich na wycieczkę do lasu.

 

Kacper Gąstoł


Jaką książkę wziąć do plecaka, albo walizki? Doradzą Wam nasi mali recenzenci. W każdym Alfabecie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 Krakowie polecają wakacyjne lektury.

2 lipca. Recenzuje Kacper Gąstoł

Tamara Trocka

 

9 lipca . Recenzuje Tamara Trocka

Milena Piotrowska

16 lipca recenzuje Milena Piotrowska

 

23 lipca recenzuje Michał Białoszyński.

 

Alfabet na wakacjach od 2 lipca w każdą niedzielę o 9.05.

Liczba komentarzy: 0