wschodnia obwodnica Tarnowa
Radni i mieszkańcy dyskutowali o wschodniej obwodnicy Tarnowa. Było gorąco
Burzliwy przebieg miała nadzwyczajna sesja tarnowskiej rady miejskiej w sprawie wschodniej obwodnicy Tarnowa. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, droga znalazła się na rządowej liście 100 obwodnic. Jednak przeciwko wybranemu wariantowi przebiegu wschodniej obwodnicy protestują mieszkańcy Woli Rzędzińskiej oraz osiedla Rzędzin. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela przekonywał jednak, że drogę ma budować Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i decyzje w tej sprawie zapadły już kilka lat temu.
GDDKiA: może być za późno na zmianę przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa
Wyczekiwana droga znalazła się na rządowej liście 100 obwodnic. Wschodnia obwodnica Tarnowa jest jedną z najlepiej przygotowanych inwestycji z tej listy i mogłaby być gotowa do 2026 roku. Przeciwko wybranemu wariantowi przebiegu trasy protestują jednak mieszkańcy Woli Rzędzińskiej oraz osiedla Rzędzin. "Miejsce na zmiany jest niewielkie i może być na nie za późno" - podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA, Tomasz Pałasiński.
Wschodnia obwodnica Tarnowa przygotowana do realizacji. Część mieszkańców protestuje
Miała być dyskusja na temat wschodniej obwodnicy Tarnowa, ale skończyło się na krzykach i żalach do radnych i prezydenta miasta. Na dziś zaplanowana była sesja nadzwyczajna w sprawie apelu władz miasta do rządu o wpisanie tego potrzebnego dla Tarnowa objazdu na listę "100 obwodnic".
GDDKiA nie planuje zmiany przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa
Mimo protestów Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie planuje na razie zmiany przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa. Drogowcy czekają na rozstrzygnięcie odwołania mieszkańców Woli Rzędzińskiej od decyzji środowiskowej i od tego uzależniają swoje dalsze ruchy.
Jest decyzja środowiskowa dla wschodniej obwodnicy Tarnowa, ale spór trwa
Droga ma odciążyć największe tarnowskie osiedla, przez które przebiega teraz ruch z północy na południe kraju. Nie ustają jednak protesty w sprawie przebiegu obwodnicy przez Wolę Rzędzińską.
Będzie zgoda środowiskowa dla wschodniej obwodnicy Tarnowa
Mimo protestów w styczniu zostanie wydana decyzja środowiskowa dla wschodniej obwodnicy Tarnowa. Droga, która ma odciążyć od ruchu tranzytowego największe tarnowskie osiedla, ma powstać na granicy miasta i gminy. Przeciwko takiemu wyborowi protestuje jednak część mieszkańców Woli Rzędzińskiej, a także okolic ulicy Heleny Marusarz w Tarnowie. Przekonują m.in. że wybrany wariant przewiduje najwięcej budynków do wyburzenia, bo co najmniej 30 domów i ponad 50 budynków gospodarczych.
Kolejni mieszkańcy dołączyli do protestu ws. wschodniej obwodnicy Tarnowa
Nie tylko mieszkańcy Woli Rzędzińskiej, przez którą ma przebiegać potrzebna Tarnowowi trasa, ale także mieszkańcy samego miasta protestują przeciwko wybranemu wariantowi przebiegu wschodniej obwodnicy. Pod sprzeciwem podpisało się 289 mieszkańców osiedla Rzędzin, w tym m.in. ulic Heleny Marusarz oraz Stefanii Hanausek. Chcą dodatkowego spotkania w tej sprawie, ale magistrat na razie takiego nie planuje.
Trwa pat w sprawie wschodniej obwodnicy Tarnowa
Mimo protestów Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zamierza zmieniać planowanej trasy przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa. Dzięki niej samochody zjeżdżające z autostrady nie przejeżdżałyby przez największe tarnowskie osiedla. Jednak przeciwko inwestycji protestuje sąsiednia Wola Rzędzińska, przez którą wschodnia obwodnica Tarnowa miałaby przebiegać. Przełomu nie przyniosła rozprawa administracyjna zorganizowana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, która szykuje się do wydania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.
Planowanie wschodniej obwodnicy Tarnowa idzie do przodu, ale pieniędzy brak
Trwa przygotowanie dokumentacji dla wschodniej obwodnicy Tarnowa, czyli drogi, która ma wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy z północy na południe. Już za kilka tygodni może zostać wydana decyzja środowiskowa. Na przeszkodzie stanąć mogą fundusze, a raczej ich brak. Drogi nie ma na razie w rządowych planach, a może kosztować grubo ponad 200 milionów złotych.
Kolejny krok do powstania wschodniej obwodnicy Tarnowa, ale droga jeszcze daleka
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła materiały do decyzji środowiskowej potrzebnej do powstania drogi. To efekt konsensus sprzed roku dotyczącego przebiegu trasy. Na powstanie wschodniej obwodnicy Tarnowa nadal nie ma jednak pieniędzy. I raczej nie ma się co spodziewać, że znajdą się przed 2020 rokiem.
Najnowsze
-
21:55
Prognozy nie są optymistyczne. Wciąż może intensywnie padać
-
20:01
Złota "główka" Virgila Ghity dała wygraną Cracovii!
-
19:53
Studzienki nie wyrabiały. Fotorelacja m.in. z krakowskich Azorów
-
19:03
Zanim wybierzesz się w podróż pociągiem, sprawdź komunikaty
-
18:24
Rekordowy Lindvik wygrał konkurs w Wiśle
-
18:07
Auto dachowało na Zakopiance. Ranne zostały cztery osoby
-
17:23
Szturm kibiców pod stadionem Cracovii
-
16:33
Kraków: woda wdarła się do szpitala im. Żeromskiego. Sytuację już opanowano
-
15:53
Ulica Prądnicka w Krakowie pod wodą
-
15:37
Zalane ulice i chodniki - niż Boris nad Krakowem
-
15:23
Małopolscy politycy krytycznie o kontrowersyjnej decyzji wojewody