- A
- A
- A
Wiceprezydent Tarnowa D. Skrzyniarz odwołana legalnie
Zastępca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka - Narożański kierujący w tej chwili miastem miał prawo odwołać wiceprezydent Dorotę Skrzyniarz. Jak ustaliło Radio Kraków taką jednoznaczną opinię wydali prawnicy wojewody Małoposkiego.Prawnicy wojewody sprawdzali tę kwestie po wniosku członków stowarzyszenia "Tarnowianie", którego prezesem jest była wiceprezydent Skrzyniarz. Jej zwolennicy Przekonywali, że Henryk Słomka - Narożański z Platformy Obywatelskiej jako osoba kierująca miastem pod nieobecność prezydenta, ale nie wybrana w wyborach, nie może podejmować takich decyzji.
"Urząd wojewódzki jako organ nadzoru nie dopatrzył się w stawianych zarzutach podstawy do podjęcia działań nadzorczych" - przyznał Radiu Kraków, rzecznik wojewody Małopolskiego Jan Brodowski . " Warto podkreślić, że zastępowanie prezydenta miasta służy zachowaniu ciągłości sprawowania władzy wykonawczej. Wszystkie prerogatywy przysługujące prezydentowi - przysługują osobie zastępującej. I tym samym odwołanie Pani Doroty Skrzyniarz ze stanowiska zastępcy prezydenta Tarnowa dokonane w dniu 8 stycznia nie narusza obowiązujących przepisów prawnych".
Nie potwierdził się także drugi zarzut stawiany wiceprezydentowi Słomce - Narożańskiemu przez zwolenników aresztowanego prezydenta Ryszarda Ś ze stowarzyszenia "Tarnowianie". Prawnicy wojewody nie dopatrzyli się złamania przepisów przez zastępce prezydenta, który w latach 2006 - 2010 był jednocześnie członkiem rady nadzoroczej klubu MKS Tarnovia.
Jeszcze do niedawna pro - prezydenckie ugrupowanie "Tarnowianie" oraz Platforma Obywatelska wspólnie rządziły miastem. PO w styczniu jednak zerwało trwającą 7 lat koalicję. Jej przedstawiciele przekonywali, że po aresztowaniu prezydenta Tarnowa nie mogli się porozumieć ze swoim koalicjantem. Jak przekonywali członkowie PO: "Tarnowianie" skupili się na bronieniu aresztowanego prezydnenta, zamiast na dobru miasta.
Jednak zdaniem opozycji PO chciało się w ten sposób odciąć od afery korupcyjnej, która mogłaby zaszkodzić ugrupowaniu w nadchodzących wyborach.
( Bartlomiej Maziarz )
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:19
Reportaż Radia Kraków wśród najlepszych. „Chvost” powalczy o Prix Italia
-
18:10
Prokuratura: wstępnie wykluczono udział osób trzecich w sprawie śmierci 12-letniej Eli z Krakowa
-
18:04
Petarda wybuchła przy 11-latce na Rynku w Krakowie. Policja szuka sprawcy
-
17:34
Aleksandra Owca kandydatką Partii Razem na prezydenta Krakowa
-
17:21
Hotel Forum jednak zabytkiem? Ministerstwo chce poprawy formalności
-
17:06
Nowy „Hamlet” w Starym Teatrze. Demirski rozlicza pokolenie transformacji
-
16:38
"Liczebność owadów spadła o ok. 70%". Przed nami XXIV Ogólnopolskie Dni Owada
-
16:16
Gigantyczna inwestycja w Nowym Sączu. 400 mln zł i wysokość jak PKiN
-
16:11
"Duży wpływ na zagnieżdżenie się zarodków ma mikrobiota organizmu". Dwa lata programu in vitro
-
15:57
Poziom wody w Bolesławiu znów wzrósł. Pomóc mają nowe urządzenia
-
15:42
Festiwal Teatru Tej Ziemi "W rytmie natury”
-
15:37
Nie dożywocie, a 25 lat za zabójstwo w Oświęcimiu. Jest prawomocny wyrok
-
15:23
Taka majówka zdarza się tylko raz – nie może Cię zabraknąć!
-
15:22
Referendum i pułapka algorytmu. Jak internetowi sprzymierzeńcy zaszkodzili Miszalskiemu?
-
14:17
„Nie jestem szczęśliwy, ale akceptuję werdykt”. Aleksander Miszalski po odwołaniu z urzędu
-
13:46
Policja: spada liczba wypadków drogowych, ofiar śmiertelnych i rannych
-
13:24
Marek Szymaniak: kiedy algorytm jest szefem, tracimy pewność tego, co przyniesie jutro
-
13:15
XXXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL LETNIE KONCERTY ORGANOWE 30 V – 30 VI 2026
-
12:34
Kraków ma komisarza. Premier zdecydował
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze